MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Władze gminy Zbójno i Radomin pozyskały wsparcie na remonty dróg gminnych

PWYS
Na uroczystym  podpisaniu umów z urzędem marszałkowskim obecny był wójt gminy Radomin - Piotr Wolski (z lewej).
Na uroczystym podpisaniu umów z urzędem marszałkowskim obecny był wójt gminy Radomin - Piotr Wolski (z lewej). Urząd Marszałkowski
Władze gminy Zbójno i Radomin pozyskały wsparcie na remonty dróg gminnych. Dotacje pochodzą z FOGR oraz PROW.

W gminie Zbójno zostanie wyremontowana droga w Podolinie. - Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych przyznaje samorządom pieniądze, które można wykorzystać na realizację różnych przedsięwzięć, które poprawiają warunki pracy rolników - opowiada Katarzyna Kukielska, wójt gminy Zbójno.

- Jednak co roku najwięcej pieniędzy pochłania i największym zainteresowaniem gmin cieszy się budowa i modernizacja dróg.

W gminie Zbójno z FOGR planowany jest do przebudowy odcinek drogi o długości 950 metrów w miejscowości Podolina. Z tych samych źródeł zostanie przebudowana także droga w gminie Radomin z Łubek do Płonnego. Tu nowy asfalt zostanie położony na długości ponad 1800 metrów. Do obu inwestycji dołożą oczywiście gminy z własnego budżetu.

Znani, nieznani z Kujawsko-Pomorskiego. Jak dobrze ich znasz?

Ponadto Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego podjął uchwałę w sprawie wsparcia modernizacji dróg gminnych w gminach Zbójno i Radomin ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na Lata 2014-2020.

W gminie Radomin dotacja z PROW zostanie przeznaczona na remont drogi w Gaju, a w gminie Zbójno na modernizację droi w Sitnie. W obu przypadkach samorząd województwa pokrywa 63 prcent kosztów. Reszta pochodzi z budżetu gminy.

W pierwszej z gmin, nowa nawierzchnia pojawi się na długości prawie 4 kilometrów, a w drugiej kilometra.

- Dofinasowanie na drogę w Gaju wynosi 63,63 proc. wartości. To pozwoli nam zakończyć całkowity remont tego odcinka, który rozpoczęliśmy już w poprzednich latach. W tym roku chcemy łącznie wyremontować prawie osiem kilometrów dróg gminnych. W poprzednich latach odnowilismy również kilka kilometrów - podkreśla wójt gminy Radomin Piotr Wolski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska