Plac po byłej jednostce wojskowej usytuowany przy ul. Kapitulnej i Długiej wreszcie zostanie zagospodarowany. Jest to teren o powierzchni 8 ha.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
Z informacji uzyskanych od właściciela tej nieruchomości wynika, iż podpisane zostały listy intencyjne z docelowymi inwestorami. Są to sklepy branży budowlanej (DIY, czyli "zrób to sam"), meblowej, spożywczej i pokrewne. Planowane otwarcie to przełom roku 2017 i 2018.
Przeczytaj również: Włocławek. Na ulicy Kapitulnej znów ciasno
Przedsięwzięcie to będzie wymagać korekty układu komunikacyjnego – przebudowy fragmentu ulicy Długiej od strony ulicy Kapitulnej oraz budowy sygnalizacji świetlnej przy wjeździe na teren inwestycji przy ulicy Kapitulnej. W tym zakresie włocławski samorząd prawdopodobnie włączy się w zagospodarowanie tego obszaru. Warunkiem jakichkolwiek działań inwestycyjnych ze strony samorządu jest ostateczne zawarcie umów na zagospodarowanie pomiędzy spółką władającą nieruchomością, a docelowymi inwestorami.
***
Sprawdź prognozę pogody - kujawsko-pomorskie