https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego walczy o tytuł "Grunt na medal"

Barbara Szmejter
W drugim etapie tegorocznej, czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu "Grunt na medal", organizowanego przez Państwową Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Warszawie we współpracy z marszałkami województw, znalazło się 6 terenów inwestycyjnych z województwa kujawsko-pomorskiego. W naszym regionie największym z nich jest prawie 34 hektarowy teren gdzie budowana jest "Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego - Park Przemysłowo-Technologiczny".

Obszar ten otrzymał już w 2008 roku tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu "Grunt
na medal" oraz wyróżnienie w wojewódzkim finale. Zadaniem konkursu jest wyłonienie najlepszych terenów inwestycyjnych. Udział w konkursie to szansa na promocję takich lokalizacji. Najlepsze zgłoszone tereny będą rekomendowane inwestorom zagranicznym chcącym rozpocząć lub rozszerzyć swoją działalność w Polsce.

W tym roku do konkursu zgłoszono 242 oferty z całej Polski. Do drugiego etapu zakwalifikowano 88 terenów inwestycyjnych. Zwycięzców konkursu poznamy w październiku. "Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego - Park Przemysłowo Technologiczny" to jedna ze sztandarowych inwestycji miejskich. Jest to obszar inwestycyjny zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Anwilu S.A. Powstaje tam Strefa, która zwiększy atrakcyjność miasta, jako znakomitego miejsca do inwestowania. Będą to tereny uzbrojone w niezbędną infrastrukturę techniczną, służącą prowadzeniu działalności gospodarczej.

Są już pierwsze firmy zainteresowane inwestowaniem w Strefie. Andrzej Pałucki, prezydent Włocławka podpisał listy intencyjne z podmiotami gospodarczymi, które są gotowe do inwestycji na tym obszarze. Są to: "."W&W Metal Service", "Drogtom", "Wika Polska", "Mares", "Anwis", "Bank Ochrony Środowiska", "Azofer", "Hamar", "Budmont", "Heko-Most", "Lorenc Logistic" i "Goldfruckt

Wydział Przedsiębiorczości i Promocji Gospodarczej włocławskiego magistratu informuje, iż Strefa cieszy się sporą popularnością wśród przyszłych inwestorów, bowiem do magistratu wciąż wpływają zapytania i oferty od przedsiębiorców. Niebawem zostaną podpisane kolejne listy intencyjne.

Strefa podzielona będzie na obszary inwestycyjne pozwalające na prowadzenie działalności w różnych sektorach przemysłu, m.in. w branży budowlano-magazynowej, chemicznej, metalowej, wdrażania know-how oraz usług specjalistycznych. Docelowo przewiduje się zlokalizowanie w Strefie 14 firm i ok. 400 miejsc pracy. Całkowita wartość projektu wynosi 44 mln 460 tys. zł, dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 wynosi 20 mln 692 tys. zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
Krisss
Bardzo dobry pomysł, od samego początku był to strzał w dziesiątkę i nie ma co się dziwić, że budzi on spore zainteresowanie. Inne miasta mogą nam tylko pozazdrościć. W tym rejonie brzmi olbrzymi potencjał którego do tej pory nikt nie potrafił wykorzystać (co bardzo dziwi) ale w końcu znalazł się ktoś kto potrafi to zmienić. Inwestor który tam inwestuje ma w zasadzie dostęp do wszystkiego co jest potrzebne do prowadzenia działalności gospodarczej od wbicia łopaty po dalsze jej funkcjonowanie:
bocznica kolejowa.
główna droga Północ-Południe (w końcu w przebudowie bo do tej pory jazda po niej odstraszała wielu potencjalnych inwestorów chcących zainwestować w okolicy Anwilu i obniżała atrakcyjność tych terenów jak i samego miasta).
Autostrada wraz ze zjazdem i najazdem (obecnie w budowie) a w następnych latach planowana budowa nowej przeprawy mostowej w tym rejonie.
Wisła (woda jako środek transportu i medium wykorzystywane w trakcie produkcji, szczególnie w przypadku dużych firm a w przypadku niektórych branż nawet konieczny i niezastąpiony).
firmy budowlane, informatyczne, transportowe ( transport kolejowy i ciężarowy z serwisem) czy z branży mechanicznej a nawet oddział banku.
Możliwość dostarczenia surowców i mediów rurociągami ,,zza płota'' plus te podstawowe w które będą uzbrojone te tereny jak i samego gazu z pobliskiego Gąbinka.
Prądu z pobliskiej elektrowni którą ma wybudować koncern GF Suez na zakupionej działce.
zakładowa oczyszczalnia ścieków przemysłowych.
zakładowa straż pożarna.
dalsze perspektywy rozwoju strefy z racji możliwości jej poszerzenia plus to, że jest uchwała gwarantująca ulgi dla potencjalnych inwestorów w zależności od poziomu zatrudnienia.
Dobrze, że udało się również na to zdobyć środki europejskie i przebrnąć przez tą całą biurokratyczną maszynę z dobrym skutkiem bo brak takiej strefy jest dzisiaj w oczach inwestora poważnym minusem a w trakcie zapadania decyzji o lokalizacji zakładu podstawą. Jest to też inwestycja która bardzo poważnie wpływa na rozwój miasta a w zasadzie decyduje o jego ,,uporządkowanym'' rozwoju.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska