Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Włocławska uczelnia szykuje kadry dla przemysłu

Redakcja
Władze uczelni zamierzają rozszerzyć możliwości kształcenia studentów. W tym celu kupiły budynek przy ul. Energetyków - po dawnym technikum mechanicznym. Ma tam powstać Centrum Nauk Technicznych i Nowoczesnych Technologii.
Władze uczelni zamierzają rozszerzyć możliwości kształcenia studentów. W tym celu kupiły budynek przy ul. Energetyków - po dawnym technikum mechanicznym. Ma tam powstać Centrum Nauk Technicznych i Nowoczesnych Technologii. archiwum
Włocławska PWSZ zapewni studentom przygotowanie praktyczne.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku działa w naszym mieście od blisko piętnastu lat. Kształci około tysiąca studentów na studiach I stopnia licencjackich i inżynierskich na kierunkach: informatyka, mechanika i budowa maszyn oraz inżynieria zarządzania. Uzyskała srebrny certyfikat „Uczelnia Liderów” w ogólnopolskim konkursie dla szkół wyższych.

Teraz prenumerata cyfrowa tańsza o połowę!

Powstanie nowoczesne centrum kształcenia
Władze uczelni zamierzają rozszerzyć możliwości kształcenia studentów. W tym celu kupiły budynek przy ul. Energetyków - po dawnym technikum mechanicznym. Ma tam powstać Centrum Nauk Technicznych i Nowoczesnych Technologii.

- Wnętrze budynku dostosujemy do potrzeb laboratoriów i pracowni - wyjaśnia Małgorzata Legiędź-Gałuszka, rektor uczelni. - Jesteśmy przygotowani do fazy projektowania. Poza walorami praktycznymi, budynek zyska również na atrakcyjności wizualnej. Stawiamy na jego wyposażenie w nowoczesny sprzęt, aby przekonać przyszłych studentów do podjęcia nauki na naszej uczelni.
PWSZ współpracuje z kilkoma lokalnymi firmami. W tym celu powołana została Rada Ekspertów, w której skład wchodzą przedstawiciele włocławskich przedsiębiorców.

Pracodawcy wskazują potrzeby przemysłu
- Członkowie rady uczestniczą w konstruowaniu programu kształcenia - dodaje rektor uczelni. - Wskazują, co będzie potrzebne absolwentom uczelni w przyszłej pracy. Robią to z wykorzystaniem własnych kompetencji i potrzeb. To daje gwarancję na ulokowanie w tych firmach studentów, którzy już w trakcie studiów odbywają trzymiesięczne praktyki u pracodawców. Współpraca skutkuje również tym, że trafiają do nas pytania o możliwości przygotowania studentów na potrzeby danej firmy.
Prace mają ruszyć po wakacjach. Koszt adaptacji budynku ma wynieść ok. 20 mln zł. Studenci będą mogli rozpocząć tam naukę w roku akademickim 2019/20.

INFO Z POLSKI odc.22 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska