Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wojewoda powołał dwoje konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia. Znamy nazwiska

Małgorzata Pieczyńska
Małgorzata Pieczyńska
Dr n. med. Sławomira Fenger-Woźnicka (od lewej) i lek. dent. Paweł Dymalski chwilę po wręczeniu powołań na konsultantów wojewódzkich. Na zdjęciu w towarzystwie wojewody Michała Sztybla i dr Doroty Doktór, dyrektor Wydziału Zdrowia - Kujawsko-Pomorskiego Centrum Zdrowia Publicznego.
Dr n. med. Sławomira Fenger-Woźnicka (od lewej) i lek. dent. Paweł Dymalski chwilę po wręczeniu powołań na konsultantów wojewódzkich. Na zdjęciu w towarzystwie wojewody Michała Sztybla i dr Doroty Doktór, dyrektor Wydziału Zdrowia - Kujawsko-Pomorskiego Centrum Zdrowia Publicznego. KPUW w Bydgoszczy
We wtorek (29 lutego) Michał Sztybel, wojewoda kujawsko-pomorski, powołał na kolejną pięcioletnią kadencję dwoje wojewódzkich konsultantów w ochronie zdrowia. To dr n. med. Sławomira Fenger-Woźnicka i lek. dent. Paweł Dymalski.

Dr n. med. Sławomira Fenger-Woźnicka jest koordynatorem Oddziału Okulistycznego Szpitala Wielospecjalistycznego im. dr. L. Błażka w Inowrocławiu i będzie przez następne pięć lat konsultantem wojewódzkim w dziedzinie okulistyki.

Z kolei lek. dent. Paweł Dymalski, praktykujący w Grupowej Praktyce Lekarskiej Decodent w Gniewkowie, otrzymał powołanie na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie periodontologii.

Wręczając nominacje wojewoda podziękował obu lekarzom za dotychczasowe pełnienie funkcji konsultanta wojewódzkiego oraz wyraził swoją otwartość i gotowość na współpracę w obszarze ochrony zdrowia.

- Przez poprzednie pięć lat łączyliście Państwo pełnienie funkcji konsultanta wojewódzkiego ze swoimi zawodowymi obowiązkami - powiedział wojewoda Michał Sztybel. - W swojej działalności nie ograniczaliście się wyłącznie do wypełniania nałożonych ustawą zadań. Z dużym zaangażowaniem podejmowaliście wiele starań mających na celu dalszy rozwój reprezentowanych dziedzin medycyny na terenie województwa.

Wojewoda dodał też: - Życzę, aby pełnienie funkcji konsultanta wojewódzkiego przynosiło Państwu wiele satysfakcji, a codzienna realizacja powierzonych zadań przyczyniała się do poprawy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Konsultanci wojewódzcy powoływani są przez wojewodę na podstawie przepisów ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o konsultantach w ochronie zdrowia (Dz.U. z 2024 r. poz. 69). Wykonują zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta. Są ciałem doradczym oraz przedstawicielem wojewody w reprezentowanej dziedzinie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wojewoda powołał dwoje konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia. Znamy nazwiska - Express Bydgoski

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska