https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojsko wzywa do Książnicy Tucholskiej na komisję lekarską. To zaproszenie dla 19-letnich mężczyzn [zdjęcia]

Anna Klaman
Na zdjęciach z Książnicy widać, jak będzie wygląda kwalifikacja wojskowa w Tucholi.
Na zdjęciach z Książnicy widać, jak będzie wygląda kwalifikacja wojskowa w Tucholi. Starostwo Powiatowe w Tucholi
Do 14 czerwca na terenie powiatu tucholskiego zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa. Jej celem jest określenie zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby wojskowej osób podlegających obowiązkowi stawienia się.

Do kwalifikacji wojskowej w danym miejscu i czasie powinny się stawić osoby, które otrzymały wezwanie, a więc mężczyźni, którzy w danym roku kalendarzowym kończą 19 rok życia.

Wszystkie osoby powinny stawić się przed Powiatową Komisją Lekarską w Tucholi w wyznaczonym na wezwaniu terminie. Siedziba Komisji znajduje się w budynku Książnicy Tucholskiej przy ul. Pocztowej 7b w Tucholi. Powiatowa Komisja Lekarska w Tucholi przyjmuje w godzinach 7.15 – 15.50. W razie pytań można skontaktować się pod numerem telefonu 505 114 768.

Uroczystego otwarcia kwalifikacji dokonali: starosta tucholski Michał Mróz, major Bogdan Lewandowski, Tadeusz Stachowicz, kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Krzysztof Szulczyk oraz pracownicy służb wojskowych oraz cywilnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska