https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wokół ronda brzydko zapachniało

MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA
Czy podczas budowy tego ronda doszło do  nadużyć lub nieprawidłowości?
Czy podczas budowy tego ronda doszło do nadużyć lub nieprawidłowości? Fot. Wojciech Alabrudziński
Prezydent A. Pałucki wystąpił do prokuratury, by zbadała inwestycję pod nazwą "Budowa ronda im. ks. Jerzego Popiełuszki".

Rondo im. ks. Jerzego Popiełuszki to jedna z inwestycji, oddanych do użytku we Włocławku za kadencji prezydenta Władysława Skrzypka. Budowa ta budziła od początku wątpliwości radnych, którzy wnosili zastrzeżenia m.in. dotyczące kosztów i sposobu wykonania robót.

W tej sprawie interpelacje składał między innymi radny Krzysztof Grządziel. Jego zdaniem, inwestycja ta nie została wykonana zgodnie z dokumentacją. Krzysztof Grządziel twierdzi także, iż Urząd Miasta zapłacił za położenie grubszej warstwy asfaltu, chociaż położona została o kilkanaście centymetrów cieńsza.

Czy podczas inwestycji doszło do nadużyć lub nieprawidłowości? Zdaniem radnego Grządziela - tak. Uważa on, że wskutek nieprawidłowości budżet miasta stracił co najmniej pół miliona złotych. Prezydent A. Pałucki, aby wyjaśnić te wątpliwości, a także zastrzeżenia zgłaszane przez innych radnych, zdecydował się na skierowanie sprawy do prokuratury.

Przypomnijmy, że budowa ronda im. ks. Jerzego Popiełuszki kosztowała miasto blisko 2 miliony 200 tysięcy złotych. Wykonawcą inwestycji była włocławska firma "Akpis". Prace wykonywane były na przełomie roku 2005 i 2006. Zakończenie robót planowane było na 15 stycznia 2006 roku, ale nastąpił dwumiesięczny poślizg.

Dlaczego władze miasta zdecydowały się na budowę tego ronda? Bowiem skrzyżowanie ulicy Płockiej z alejami Kazimierza Wielkiego i ks. Jerzego Popiełuszki należy do najbardziej ruchliwych i niebezpiecznych. Początkowo w tym miejscu urządzono rondo prowizoryczne z plastikowych bloków. Władze miasta postanowiły jednak skończyć z prowizorką. Od roku więc kierowcy przejeżdżający przez tę część miasta korzystają z prawdziwego ronda.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska