https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wskaż władzom, co mają zmienić w Bydgoszczy

(PW)
archiwum GP
Urząd miasta zaprasza wszystkich do udziału w badaniu, które ma wskazać m.in. w jakim kierunku powinno rozwijać się miasto.

Badanie jest przeprowadzane w związku z opracowaniem dokumentu "Program Rewitalizacji Miast", służącego realizacji nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020.

Chcesz więcej zieleni w mieście? Placów zabaw? W centrum jest za mało miejsc parkingowych? Ratusz zachęca do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami w specjalnej ankiecie oraz na spotkaniu.

Czytaj: Zamieszanie wokół budowy na Placu Teatralnym. - Miasto powinno o zdanie zapytać mieszkańców - mówi pani Krystyna.

W badaniu można nawet zgłaszać własne projekty rewitalizacyjne, czyli takie, które mają na celu ożywienie społeczne i gospodarcze obszaru - zarówno o charakterze społecznym, jak i inwestycyjnym. Ankietę znajdziemy na stronie: http://www.ebadania.pl/5f0c361a513b4f8d.

- Badanie umożliwia nie tylko zgłoszenie pomysłów na działania rewitalizacyjne, ale także prezentację opinii na temat jakości życia w mieście oraz jego estetyki - wyjaśnią urzędnicy ratusza.

Urząd miasta zaprasza także na otwarte spotkanie, na którym organizacje społeczne, przedsiębiorcy oraz wszyscy zainteresowani będą mogli zgłosić swoje propozycje działań poprawiających warunki życia w Bydgoszczy. Odbędzie się ono jutro o godz. 16 w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej 74, (sala nr 221 - aula).

Dodajmy, że dokument "Program Rewitalizacji Miast" jest tworzony w ramach szerszego projektu "Program działań dla miejskich obszarów funkcjonalnych Bydgoszczy i Torunia w nowej perspektywie finansowej 2014-2020" i jest współfinansowany z środków Unii Europejskiej.

Czytaj e-wydanie »
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
ASX

Urzędnicy od planowania i projektowania w ratuszu biorą co miesiąc niezłą kasę i... nie wiedzą, co zrobić.

Dobrze, że chociaż pytają, lepiej późno, niż wcale. Jak poprawić życie w Bydgoszczy?

1. Trzeba zwolnić kilkadziesiąt osób przekładających papiery w ratuszu i zatrudnić kilkanaście albo firmę, która zadba o bieżące naprawy i remonty w parkach i terenach zielonych.

Np. Park Witosa to obraz nędzy i rozpaczy, kiepsko ma się zieleń na Wyspie Młyńskiej, że o pseudorewitalizacji Parku Kochanowskiego nie wspomnę.

2. Skoro już miasto kupiło Młyny Rothera (koszt 25 mln zeta!) to nie można dopuścić, żeby zabytkowy budynek stał i dalej niszczał. Trzeba pomyśleć o zagospodarowaniu go, np. na potrzeby Festiwalu Camerimage, skoro koncepcja zabudowy Pl. Teatralnego padła. Można też zrobić tam miejsce do koncertów muzycznych albo - w ostateczności - wielką dyskotekę. 

3. Trzeba wreszcie na serio zająć się wyburzeniem ruin w centrum - ul. Długa, Kujawska to tylko niektóre przykłady.

4. Dobrze, że coś się wreszcie rusza w komunikacji - trwa budowa trasy tramwaju do Fordonu, są projekty kolejnych bus-pasów, przebudowy Grunwaldzkiej, przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej, poszerzenia Kamiennej. To powinny być priorytety. Ale skrzyżowanie Kujawskiej, Bernardyńskiej, Toruńskiej i Wałów Jagiellońskich powinno być dwupoziomowe i bezkolizyjne zamiast tradycyjnego, tyle że powiększonego ronda. Nie można budować "na wczoraj".

5. Strefa płatnego parkowania jest za duża, powinna obejmować tylko ścisłe centrum, przy czym warto pomyśleć o bezpłatnych parkingach poza nim. Np. wykupić teren przy ul. Wiatrakowej po browarze i inne tereny przy wjeździe do centrum i zrobić tam bezpłatne parkingi, tak, żeby można było zostawić tam auto, a do centrum dotrzeć autobusem, tramwajem lub pieszo.

 

a
antyciemniak
W dniu 23.06.2014 o 08:49, Marian napisał:

Najważniejsza sprawa dla Bydgoszczy to pozbyć się aparatu partyjnego z Olszewskim na czele. W TV mówi się o budowie nowej drogi do Zakopanego: estakady, tunele, itd. Nasza A 5 w dalszym ciągu w sferze projektów. Nie zabudowa Placu Teatralnego a sprawna komunikacja miejska i proste chodniki. Jak połamię nogi na ul. Pomorskiej czy Kościuszki to nie pójdę nad Brdę. Należy też wywalić a może jeszcze doprowadzić do sądu komisję przetargową UM. Kto pozwala trwonić publiczne pieniądze na koślawy asfalt na moście Uniwersyteckim, dziurawą fontannę Potopu, popsutą fontannę przed filharmonią, kupić Młyny na wyspie młyńskiej firmie, która robi dil i dostaje tereny zastepcze od ręki sprzedane dalej? Gdzie jest aqua park, co z krytym lodowiskiem? W mieście potrzebny jest sprawny menago a nie tow. partyjny - do następnych wyborów!

 

Część z tych tematów do nieudolność poprzedniego prezydenta KonDoma, który też tak jak obecny był POpierany przez P-Osłankę Piotrowską, która jest za a nawet przeciw Bydgoszczy-sprawa 1-go ZIT z pasożytem toruńskim.

z
zdegustowany jakością

W pierwszej kolejności należy zastanowić się czy warto wydawać pieniądze na tak nędzną jakość wykonanych prac ( ulica Gdańska, Focha, Dworcowa i inne) Nie o to chodzi by mieć coś bez względu na jakość, a chodzi o to by mieć ale odpowiedniej jakości a do tego aby obszar po rewitalizacji był pielęgnowany. Zobaczcie ile jest miejsc gdzie np położono nowe ścieżki dl rowerów, jak było to nowe to pięknie wyglądało, a dziś bardzo często wyrastają chwasty, barierki są obdrapane, znaki poprzechylane... to samo dotyczy Wyspy Młyńskiej- popękane elementy drewniane, zapadające się płyty ... JA SIĘ PYTAM - DLACZEGO TEGO TYPU RZECZY NIE SĄ NAPRAWIANE NA BIERZĄCO ? PYTANIA DLACZEGO LEPSZEJ JAKOŚCI NIE MA NIE ZADAJĘ BO PRZY KOLESIOWSKIM ZAŁATWIANIU PRZETARGÓW NIE MOŻNIA NICZEGO WIĘCEJ SIĘ SPODZIEWAĆ!!!!  BANDA!!!!

M
Marian

Najważniejsza sprawa dla Bydgoszczy to pozbyć się aparatu partyjnego z Olszewskim na czele. W TV mówi się o budowie nowej drogi do Zakopanego: estakady, tunele, itd. Nasza A 5 w dalszym ciągu w sferze projektów. Nie zabudowa Placu Teatralnego a sprawna komunikacja miejska i proste chodniki. Jak połamię nogi na ul. Pomorskiej czy Kościuszki to nie pójdę nad Brdę. Należy też wywalić a może jeszcze doprowadzić do sądu komisję przetargową UM. Kto pozwala trwonić publiczne pieniądze na koślawy asfalt na moście Uniwersyteckim, dziurawą fontannę Potopu, popsutą fontannę przed filharmonią, kupić Młyny na wyspie młyńskiej firmie, która robi dil i dostaje tereny zastepcze od ręki sprzedane dalej? Gdzie jest aqua park, co z krytym lodowiskiem? W mieście potrzebny jest sprawny menago a nie tow. partyjny - do następnych wyborów!

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska