https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2018 w Pakości. Oficjalne wyniki, komentarze

(dan)
Zygmunt Groń i Wiesław Kończal
Zygmunt Groń i Wiesław Kończal
Państwowa Komisja Wyborcza potwierdziła, że burmistrzem Pakości przez najbliższe 5 lat będzie Zygmunt Groń.

Zygmunt Groń uzyskał poparcie 60,57 procent wyborców. Głosowało na niego 2650 mieszkańców.

Dotychczasowy burmistrz Wiesław Kończal zdobył 39,43 procent poparcia. Głos na niego oddało 1725 mieszkańców.

"Dziękuję też dotychczasowemu burmistrzowi Wiesławowi Kończalowi za rywalizację odbywającą się w zdrowej atmosferze" - napisał na Facebooku Zygmunt Groń.

"Dziękuję mieszkańcom naszej Gminy, za udzielenie mi zaufania do kierowania gminą przez szesnaście lat, radnym wszystkich kadencji, w szczególności podzielającym mój sposób postrzegania i rozwiązywania spraw samorządowych, sołtysom, osobom funkcyjnym, urzędnikom Urzędu Miejskiego w Pakości i jednostek podległych oraz najbliższym współpracownikom. W sposób bardzo szczególny dziękuję mojej najbliższej rodzinie" - napisał na Facebooku Wiesław Kończal.

Poznajcie bliżej Zygmunta Gronia. Oto rozmowa, którą przeprowadziliśmy z nim w styczniu 2017 roku: Zygmunt Groń z Pakości: - Człowiek nie żyje sam dla siebie i nie umiera dla siebie

Flesz - 12 listopad dniem wolnym od pracy. Kto pracuje?

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Kończal nawet nie pogratulował wyniku rywalowi?

No proszę, a Groń podziękował za rywalizację.

A zwolennicy jeszcze burmistrza tyle tu pisali o kulturze, również tej politycznej...

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska