Wybuch w Toruniu przy ul. Wybickiego. Budynek wyleciał w powietrze. Zobacz wideo!
ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYBUCHU W DOMU PRZY ULICY WYBICKIEGO >>>>> TUTAJ<<<<<<
We wtorek tuż po południu doszło do wielkiej eksplozji na Mokrem w Toruniu. Jeden z domów przy ul. Wybickiego niedaleko Galerii AMC wyleciał w powietrze.
Wybuch w Toruniu: Ogromne uszkodzenia w okolicznych budynkach
Siła eksplozji była tak duża, że w kilku okolicznych budynkach wyleciały szyby, a nawet całe okna i drzwi. Zostało też uszkodzonych kilka pojazdów.
Zobacz wideo z potężnej eksplozji w Toruniu:
Strażacy ugasili pożar, cały czas jednak przeszukują miejsce wybuchu. Wspierają ich w tym członkowie specjalnej grupy poszukiwawczej z Gdańska, którzy przyjechali do Torunia z psami. Jak dotąd nie ma informacji o ewentualnych ofiarach. Okoliczni mieszkańcy mówią, że dom ostatnio nie był zamieszkany.
ZOBACZ PIERWSZE ZDJĘCIA Z MIEJSCA WYBUCHU W TORUNIU W NASZEJ GALERII:
Aktualizacja:
W akcji bierze udział 19 zastępów Państwowej Straży Pożarnej, w tym SGRP z JRG Chełmża i SGPR z Gdańska. Policja ewakuowała ponad sto osób z pobliskich budynków.
Ewakuowani zostali przewiezieni autobusami MZK do obiektów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.
Galeria AMC jest zamknięta. Do pomocy w uprzątaniu gruzu włączyło się Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Na Wybickiego 12 przyjechała ładowarka oraz samochód z kontenerem do wywożenia gruzu.
Przyczyny i okoliczności wybuchu wyjaśnią śledczy.
Wybuch w Toruniu. Zawalił się dom! Zobacz kolejne wideo:
