Wygrana Olimpii w Gdyni. Grudziądzanie strzelili dwa gole Bałtykowi

Daniel Ludwiński
Olimpia (na biało) znów odniosła zwycięstwo
Olimpia (na biało) znów odniosła zwycięstwo Łukasz Szalkowski
Olimpia Grudziądz dopisała do swojego konta kolejne trzy punkty. Zespół z naszego województwa pokonał na wyjeździe Bałtyk Gdynia 2:1 (1:0) i umocnił się na prowadzeniu w tabeli swojej grupy III ligi.

To był meczu z gatunku tych, w których o wskazanie faworyta "na papierze" nie jest trudno. Olimpia przystąpiła do spotkania jako drużyna z pierwszej pozycji, mająca na koncie 19 punktów, podczas gdy Bałtyk zdołał do tej pory tylko dwa razy zremisować i jest przedostatni z bardzo skromnym dorobkiem.

Boisko pokazało, że przedmeczowe przewidywania sprawdziły się, choć mimo wszystko mylili się ci, którzy spodziewali się, że grudziądzan czeka spacerek. Bałtyk był o krok od dowiezienia bezbramkowego wyniku do końca pierwszej połowy. Już w doliczonym czasie gry gola strzelił jednak Amarildo, który dał Olimpii prowadzenie.

W drugiej części spotkania grudziądzanie poszli za ciosem, a bohaterem znów był Brazylijczyk, który w 62. minucie podwyższył wynik. I gdy wydawało się już, że końcówka będzie dla Olimpii względnie spokojna, Bałtyk zadał cios i strzelił kontaktowego gola. Gospodarze nie zdołali już jednak pokusić się o wyrównanie i trzy punkty pojechały do Grudziądza

Bałtyk Gdynia - Olimpia Grudziądz 1:2 (0:1)