Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wymiana młodych rolników Polska – Teksas 2024. Zgłoszenia do 7 lutego

Agnieszka Romanowicz
Agnieszka Romanowicz
Uczestnik Programu przebywa w gospodarstwie i uczestniczy w codziennych pracach i zajęciach rodziny goszczącej, a także w spotkaniach z przedstawicielami organizacji rolniczych, rządu i samorządu i uczelni o profilu rolniczym.
Uczestnik Programu przebywa w gospodarstwie i uczestniczy w codziennych pracach i zajęciach rodziny goszczącej, a także w spotkaniach z przedstawicielami organizacji rolniczych, rządu i samorządu i uczelni o profilu rolniczym. Pixabay
Od 17 czerwca do 18 lipca 2024 rolnicy w wieku 20 – 30 lat mogą szkolić się w Teksasie. Trzeba mieć średnie lub wyższe wykształcenie rolnicze i znać język angielski. Nabór trwa.

Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych zaprasza do udziału w programie wymiany młodych rolników Polska - Teksas 2024:

- Program kierujemy do młodych ludzi, którzy wiążą swoją przyszłość z gospodarstwem rolnym. Ma dostarczyć im wiedzy i doświadczenia, które będą przydatne w dalszej pracy w gospodarstwie.

Uczestnik Programu przebywa w gospodarstwie i uczestniczy w codziennych pracach i zajęciach rodziny goszczącej, a także w spotkaniach z przedstawicielami organizacji rolniczych, rządu i samorządu i uczelni o profilu rolniczym.

Wyjazd jest zaplanowany w dniach: 17 czerwca – 18 lipca br. Uczestnik ma być w przedziale wiekowym 20 - 30 lat. W kręgu jego zainteresowań powinny być: produkcja zbóż, kukurydzy, sorgo, mleka i trzody chlewnej, ogrodnictwo. Wymagane jest wykształcenie rolnicze: ukończona szkoła średnia lub studia wyższe, a także co najmniej podstawowa znajomość języka angielskiego. Mile widziane: prawo jazdy na samochód, traktor oraz inne maszyny rolnicze.

Uczestnik ma zapewniony transport z i na lotnisko w Teksasie, a także udział w trzydniowym szkoleniu wprowadzającym na Uniwersytecie Stanowym TAMU w College Station (pod Austin), finansowanym przez sponsorów. W czasie całego pobytu ma też gwarantowane wyżywienie i zakwaterowanie.
Wydatki po stronie uczestnika to: przelot samolotem, ubezpieczenie, testy na Covid przed wyjazdem (jeśli będą obowiązywały).

- Łączny koszt to około 6 tys. złotych – szacuje Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych. - Osoby, które zakwalifikują się do Programu, otrzymają pisemne potwierdzenie, które mogą wykorzystać przy ubieganiu się o dofinansowanie wyjazdu od potencjalnych sponsorów.

Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się po angielsku - 7 lutego br. w Warszawie. Koordynatorem jest Katarzyna Boczek, tel.: 604 477 651, e-mail: [email protected].

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska