Radni komisji potrzebowali kilku godzin, żeby dojść do tego, że będą wnioskowali o udzielenie burmistrzowi absolutorium. Wynik głosowania był wcześniej przesądzony. Pięciu członków było za, dwóch przeciw. Tradycyjnie swojego błogosławieństwa nie dali burmistrzowi radni opozycji Zdzisław Januszewski i Marcin Wenta.
Za co nie lubią burmistrza?
Opozycyjni radni z WFS mają wątpliwości, czy burmistrz może uzyskać absolutorium. Obwiniają Arseniusza Finstera o brak nadzoru w sprawie afery finansowej w Zespole Szkół nr 8, kwestionują prawidłowość przeprowadzania przetargów przez wydział gospodarowania przestrzenią i nieruchomościami. Nie podoba im się np. to, że niekiedy do przetargu staje tylko jeden oferent. Poza tym mają zastrzeżenia, że publikacje ogłoszeń o przetargach pojawiają się m.in. w "Pomorskiej", a nie na przykład w miesięczniku "W Rodzinie". Ubolewają, że nie mają dostępu do wszystkich materiałów, np. do umów Parku Wodnego ze szkołami w regionie dotyczących nauki pływania.
Kontrola za kontrolą
Komisja rewizyjna przeprowadziła szereg kontroli w różnych instytucjach podległych ratuszowi. - Na piętnaście skontrolowanych instytucji tylko siedem dostało zalecenia, że coś trzeba zmienić, bo są drobne uchybienia - mówi szef komisji rewizyjnej Zbigniew Gawroński.
Mimo tego, że w komisji często wrze jak w tyglu, wszyscy równie sympatycznie żegnali długoletnią kierowniczkę biura Rady Miejskiej Wiktorię Abendrot, która od 1 kwietnia przechodzi na emeryturę. - Kompetentna, potrafi doradzić, świetnie pisze protokoły - słychać takie pochwały pod adresem tej pracownicy ratusza. Od członków komisji rewizyjnej dostało siedem róż.
Wynik do przewidzenia
Maria Eichler

Zbigniew Gawroński dziękuję Wktorii Abendrot za współpracę.
Komisja rewizyjna zajmowała się budżetem Chojnic, bo na początku kwietnia sesja absolutoryjna.