MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski z absolutorium i podwyżką od nowej rady miejskiej

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski otrzymał od radnych wotum zaufania, absolutorium i podwyżkę
Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski otrzymał od radnych wotum zaufania, absolutorium i podwyżkę fot. Marcin Misiak
Rada Miejska w Więcborku jednogłośnie udzieliła burmistrzowi Waldemarowi Kuszewskiemu wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za 2023 rok. Ustaliła również nowe wynagrodzenie włodarza, wyższe o jedną piątą dotychczasowego uposażenia.

Zeszłoroczny budżet gminy Więcbork zamknął się nadwyżką w wysokości nieco ponad pół miliona złotych. Dochody zrealizowano na poziomie 88,7 mln zł, z kolei wydatki wyniosły 88,2 mln zł.

Ćwierć budżetu na inwestycje

Na inwestycje samorząd przeznaczył jedną czwartą budżetu, czyli 22,6 mln zł, z czego aż 19,5 mln zł to pozyskane dofinansowanie z budżetu państwa i funduszy unijnych.

Czytaj też:

Zdecydowaną większość, bo 80 procent, stanowiły inwestycje drogowe. Jedną z najważniejszych i najdroższych był remont ulicy Dworcowej w Więcborku. Nie zabrakło również remontów innych dróg miejskich i wiejskich oraz budowy chodników. Wybudowano świetlice wiejskie w Wituni, Pęperzynie i Jeleniu, doposażono place zabaw w Runowie, Zakrzewku i Zabartowie. Zmodernizowano miejską stacje uzdatniania wody.

Radni jednogłośnie potwierdzili prawidłowe wykonanie budżetu, udzielając burmistrzowi Więcborka Waldemarowi Kuszewskiemu wotum zaufania i absolutorium. Nie było głosów sprzeciwu, ani wstrzymujących się.

Zobacz także:

Podwyżka dla burmistrza Więcborka

Rada miejska w nowej kadencji ustaliła włodarzowi wyższe wynagrodzenie. Zgodnie z uchwałą z 2021 roku Kuszewski zarabiał miesięcznie 15 816 zł. Teraz jego wynagrodzenie wzrośnie do 18 885 zł, czyli o 19,5 proc.

- Wynagrodzenie zasadnicze ustala się na poziomie 10 250 zł, dodatek funkcyjny w wysokości 2 700 zł, dodatek specjalny – 3 885 zł i dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego 2050 zł – wyliczał wiceburmistrz i sekretarz gminy Jacek Masztakowski.

Podczas sesji absolutoryjnej za podwyżką uposażenia dla burmistrza o 3 tysiące złotych głosowało 11 radnych. Radni Tomasz Bykowski i Marek Kuś wstrzymali się od głosu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski z absolutorium i podwyżką od nowej rady miejskiej - Sępólno Krajeńskie Nasze Miasto

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska