Wyniki 21. kolejki 5. ligi kujawsko-pomorskiej - grupa 1

Gazeta Pomorska
Dariusz Bloch
Odbyły się mecze 21. kolejki 5. ligi (grupa 1.). Nadal słabo spisuje się wiosną Wisła Nowe. Dotychczasowy lider, zaledwie zremisował u siebie, ratując punkt w doliczonym czasie.

Nowym przodownikiem tabeli została Legia, po wygranej w Bydgoszczy. Strzelcem kolejki okazał się M. Wróblewski (Iskra), zdobywając 3 bramki w ciągu 12 minut (pod koniec spotkania popisał się klasycznym hat-trickiem). W spotkaniu kolejki, Drwęca uległa przedostatniemu w tabeli, Pomorzaninowi. Zespół z Golubia-Dobrzynia, podobnie jak team z Nowego nad Wisłą, nie może się pozbierać w rundzie wiosennej. Pauzował Mustang, wskutek wycofania się Olimpii II Grudziądz. Zespół z Ostaszewa otrzymał punkty walkowerem.

Wyniki 21. kolejki - tutaj

Gryf - Flisak 1:1 (1:0), A. Woźniak (14) - P. Nowicki (80).
KP Polonia-Ostromecko - Legia 2:3 (1:1), Chruścicki (5), Smerliński (85) - Ł. Smolarz 2 (59, 71), D. Banasiak (28).
Czarni - Iskra 1:3 (1:0), K. Wisiorek (37) - Wróblewski 3 (80, 88, 90+2).
Tor - Wda II/Strażak 1:3 (1:2), Grzywaczewski (3. karny) - gol samobójczy (20), Kołodziej (35), Sanatoria (60. karny).
Sokół - Łochowo 2:2 (2:1), Stefański (9), Szponikowski (45) - Ruczyński (8), Bołzan (82).
Wisła - Radzynianka 1:1 (0:0), M. Pokora (90+1) - Kruszewski (52).
W meczu 19. kolejki: Legia - Łochowo 3:0 (walkower).

- W 8 minucie Wojciech Ruczyński strzelił gola z przewrotki. Po podaniu piłki z autu, zdobył gola, palce lizać, jak to się mówi: "stadiony świata", powiedział po meczu Marek Sperski, trener łochowian.