Wypadek w Brzozówce: nie żyje Zdzisław Rutecki, były...

  Wypadek w Brzozówce: nie żyje Zdzisław Rutecki, były żużlowiec

  (awe)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  zginął w wypadku w Brzozówce

  zginął w wypadku w Brzozówce ©Tytus Żmijewski/archiwum

  Zdzisław Rutecki nie żyje. Do tragedii doszło dziś przed 6 rano. Kierowca dostawczego samochodu zjechał z drogi i wpadł do rowu. Rutecki zginął na miejscu, 19-letni żużlowiec ROW-u Rybnik Wołodymir Tejgał trafił do szpitala.
  zginął w wypadku w Brzozówce

  zginął w wypadku w Brzozówce ©Tytus Żmijewski/archiwum


  - Usłyszałem huk, więc wyjrzałem przez okno - mówi Wojciech Kuna, świadek wypadku. - Ubrałem się i pobiegłem na szosę. Zobaczyłem, że leży tam mężczyzna, więc zadzwoniłem pod 112. W samochodzie, który leżał w rowie, był jeszcze jeden mężczyzna - ranny, wydawało mi się, że miał złamaną nogę. Był też kierowca samochodu. Był w szoku, chodził z miejsca na miejsce. Sprawdziłem tętno mężczyzny na szosie, wydawało mi się, że jeszcze żyje. Potem, po jakichś dwudziestu minutach, przyjechała karetka.

  - 23 letni kierowca Forda Transita z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewą stronę drogi i wpadł do rowu - mówi Artur Rzepka, rzecznik toruńskiej komendy policji. - Jeden z pasażerów zginął na miejscu, drugi - 19-latek Wołodymir Tejgał , żuzlowiec ROW Rybnikb- trafił do szpitala. Artur Rzepka na portalu Radia Gra - posłuchaj


  W wypadku zginął Zdzisław Rutecki, były żużlowiec i długoletni trener Polonii Bydgoszcz i Orła Łódź. Do szpitala trafił Wołodymir Tejgał, żużlowiec ROW Rybnik, a trzeci z pasażerów to mechanik Aleksandra Loktajewa, także zawodnika rybnickiego klubu. Rutecki opiekował się nieobecnym w aucie Loktajewem

  Na odcinku, na którym doszło do wypadku, obowiązywał ruch wahadłowy. Na drodze w tym miejscu przez długi czas tworzyły się korki.


  Zdzisław Rutecki

  Jeden z pasażerów zginął na miejscu, drugi trafił do szpitala Artur Sajnaga

  Kierowca dostawczego samochodu z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewą stronę drogi i wpadł do rowu
  (fot. Artur Sajnaga)

  Zdzisław Rutecki urodził się w 1960 roku. Licencję żużlową zdobył w 1978 roku. Do 1981 r. występował w barwach GKM Grudziądz (do klubu powrócił jeszcze w sezonie 1993), w latach 1982-1992 oraz 1994 - w drużynie Polonii Bydgoszcz, a 1995 r. - w Starcie Gniezno. Jest czterokrotnym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski: złotym (1992), dwukrotnie srebrnym (1986, 1987) oraz brązowym (1990).

  W 1985 r. zakwalifikował się do półfinału kontynentalnego Indywidualnych Mistrzostw Świata, rozegranego w Debreczynie (w turnieju tym zajął XIII m.). Wielokrotnie startował w Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda, najlepszy wynik (VI m.) osiągając w 1987 roku. W 1984 r. zwyciężył w dwóch turniejach o Mistrzostwo Pomorza, rozegranych w Grudziądzu oraz Bydgoszczy, natomiast w 1988 r. zajął III m. (za Dariuszem Stenką i Jarosławem Olszewskim) w turnieju o "Puchar Prezesa GKS Wybrzeże" w Gdańsku.

  Brzozówka


  Jeden z pasażerów zginął na miejscu, drugi trafił do szpitala
  (fot. Artur Sajnaga)

  Po zakończeniu kariery żużlowca był długoletnim trenerem Polonii Bydgoszcz, a od 2009 r. prowadził zespół Orła Łódź.

  (za wikipedia)


  Do wypadku doszło w Brzozówce, na krajowej "10"

  Wyświetl większą mapę


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (34)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (34) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018