ZOBACZ TAKŻE:
Wypadek na przejeździe w Zachodniopomorskiem. Kierowca walczy o życie
(Dostawca:
x-news)
Do nieszczęścia doszło w sobotę przed godziną 14. Grupa ośmiorga dzieci z trzema opiekunami ze szkoły podstawowej wracała po sprzątaniu terenu wokół szkoły w ramach akcji „Czysty świat”.

- Grupa przechodziła przez wyznaczone przejście dla pieszych – relacjonuje Mariusz Bednarski z biura prasowego świętokrzyskiej policji. – Przed przejściem zatrzymał się samochód, żeby przepuścić pieszych. Z naszych ustaleń wynika, że 26-letni kierowca daewoo tico ominął to auto i wjechał na pasy, potrącając 10-latkę.
Dziewczynka ma bardzo poważne obrażenia głowy, nogi, brzucha. Została przewieziona do szpitala wojewódzkiego w Kielcach, gdzie lekarze walczą o jej życie.
26-letni kierowca daewoo był trzeźwy. Policjanci będą ustalać okoliczności zdarzenia, także to, czy w samochodzie był sprawny układ hamulcowy – jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, kierowca podobno próbował się zatrzymać, używając hamulca ręcznego. Czy rzeczywiście tak było – to jest przedmiotem dochodzenia.