Przypomnijmy, wieżowiec ma 11 pięter i jest najwyższym obiektem przy tej ulicy. Ma niecałe 45 metrów wysokości. Wybudowano go w 1963 r. Przez wiele lat wykorzystywały go dawne zakłady „Eltra”. Od lat 90. jest siedzibą wielu biur i firm.
Przeczytaj też: Dawna bydgoska Eltra się zmieni. Będzie remont
"Projekt zakłada remont, ocieplenie i zmianę kolorystyki. Dzięki nowym witrynom na parterze wieżowiec ma też nabrać nowocześniejszego wyglądu. Wcześniej już wyremontowano szereg pomieszczeń wewnątrz budynku" - podaje portal miejski.

Inwestorem jest spółka „Locum”. Natomiast projekt remontu elewacji wraz z wejściem głównym na parterze wykonała Pracownia Reżyserii Architektury "Archigeum".
Czytaj również: Budynek Eltry, chluba bydgoskiego Śródmieścia, na sprzedaż
"Główną ideą, która przyświecała nam podczas prac nad tym obiektem, a który jest symbolem tej części miasta, było uniknięcie tzw. "siłowania" się z nim. Biurowiec jest niezwykle intrygujący w swojej formie, uznaliśmy więc, że nie potrzebuje specjalnych zdobień. Postawiliśmy na minimalizm i klasyczne tony. Postanowiliśmy podkreślić i wyartykułować to co jest niezbędne. "Eltra" to dostojny biurowiec i taki powinien pozostać - trochę surowy w odbiorze. Technologia, w której został wybudowany wiele lat temu nie ułatwiała zadania projektowego. Najgorszą rzeczą, która mogłaby się przydarzyć temu obiektowi to powszechny"styropianizm" i "pasteloza", która często straszy na bydgoskich blokowiskach. Obiekt posiada walory w postaci detali, które należy wyartykułować. Na tym nam zależało najbardziej. W założeniach byliśmy zgodni z inwestorem, który także miał jasno sprecyzowany pogląd. To znacznie ułatwiło prace" - wyjaśniają "Gazecie Pomorskiej" architekci Przemek Gawęda i Marcin Sajdakz Pracowni Reżyserii Architektury "Archigeum".

Rewitalizują tę część miasta
"W poprzednich latach w tej części miasta zrealizowano kilka innych projektów znacznie poprawiających estetykę miejskiej przestrzeni ze środków publicznych. W 2012 roku przebudowano ulicę Dworcową, na która wróciły tramwaje. W 2014 roku otwarto natomiast nowy gmach dworca kolejowego oraz przebudowane przejścia podziemne. Prowadzone są też remonty kolejnych kamienic w oparciu o decyzje nadzoru budowlane nakazujące wykonanie prac. Prywatny przebudował natomiast w 2016 roku gmach dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Zygmunta Augusta, w której powstał park trampolin" - czytamy na stronie Bydgoszcz.pl.
