Jako pierwsza tytuł odebrała Janina Śmigielska, prezes Banku Spółdzielczego w Chełmnie, która wspiera m.in. inicjatywy na rzecz osób niepełnosprawnych, sportowców „Nadwiślanina”, strażaków z OSP, lokalnych twórców kultury. - Wzruszenie odbiera mi głos - dziękowała prezes Śmigielska.
Wyróżnienie odebrała też siostra Halina Wiczling, która od 10 lat jest ekonomem zgromadzenia sióstr miłosierdzia w Chełmnie. Dała się poznać m.in. jako osoba widząca potrzebę ratowania zabytków, dzięki czemu w ostatnich latach udało się odnowić i wyremontować szereg budynków klasztornych, otwarto małe muzeum. Skorzystało miasto, skorzystali też m.in. pensjonariusze domów pomocy społecznej. - Przyjmuję to wyróżnienia jako członek zgromadzenia - mówiła siostra Wiczling.
Kolejne osoby dostaną tytuły „Zasłużony dla miasta Chełmna”
Chełmiński przedsiębiorca i społecznik Piotr Madej to trzecia osoba uhonorowana tytułem. Za swoją 20-letnią działalność na bardzo wielu polach: kultywowanie tradycji, promowanie miasta. Madej to twórca i sponsor m.in. klubu jazdy konnej „Joker”. Także sponsor sportu, miejskich imprez, szpitala... Dziękując, Piotr Madej zadeklarował, że będzie nadal przyczyniał się do rozwoju miasta.
Pośmiertnie wyróżnienie przyznano Czesławowi Roszykowi, założycielowi i dyrygentowi chełmińskiej orkiestry dętej. - Dziękuję państwu, za to, że doceniliście wkład mojego dziadka w rozwój kultury w Chełmnie - mówił wnuk wyróżnionego Dariusz Jabłoński. I dodawał: Jestem bardzo dumny, bo Chełmno to moje rodzinne miasto.