Zobacz wideo: Jedziesz na wakacje? Potrzebujesz szczepienia i certyfikatu.
- Zachęcamy do odwiedzenia wystawy prezentującej portrety kobiet - zachęca Natalia Zacharek, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych Manowce. - Działania rozpoczynamy wyjątkowym wydarzeniem - wystawą artystki, Anny Mackiewicz-Chojnackiej, która zaprezentowała swoją pasję do malarstwa i rzeźby. Jej dzieła "oddychają" tym samym klimatem, co nasze działania w zakresie kultury: przepełnione są duchowością, także ludową, intuicyjnym i wrażliwym postrzeganiem podmiotu poznania (w tym przypadku: kobiety), namysłem nad kontekstami bytu w przeszłości i teraźniejszości.
- Piknik i akcja krwiodawstwa dla pani Ani z Papowa Biskupiego z sukcesem. Zdjęcia
- Klucz do bram Chełmna należał do rycerzy. Turniej Rycerski o Złotą Jaszczurkę. Cz. II
- Tak wyglądał Turniej Rycerski o Złotą Jaszczurkę w Chełmnie. Część I zdjęć
- Tak wyglądają postępy w budowie siedziby Starostwa Powiatowego w Chełmnie. Zdjęcia
Wystawa to cykl prac rzeźbiarskich 12 kobiet - w postaci Madonny. Każda z nich symbolizuje jeden miesiąc w kalendarzu. Np. miesiąc wrzesień, to postać madonny z koszem jesiennych plonów, luty z wilkami.
Madonna w interpretacji artystki z Bydgoszczy
- Jest to moja osobista interpretacja postaci Madonny w ścisłym związku z otaczająca nas polską przyrodą, pierwiastkiem żeńskim, sakralnym i tajemniczym - podkreśla artystka. - Na pierwszym miejscu stawiam siłę twórczą i płodność której uosobieniem jest kobieta pełna siły i łaski, bezwzględnie pozytywna, oderwana od brudu cywilizacji i niepokojów współczesnej kultury. Podczas wystawy zaprezentowana zostanie "wersja demo" tej kolekcji - jedna rzeźba Madonny.
Wystawę można oglądać do 30 września br.
Anna Mackiewicz-Chojnacka
Artystka urodziła się w 1978 r. w Bydgoszczy. Ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu. W 2003 r. uzyskała dyplom z zakresu malarstwa sztalugowego w pracowni prof. Lecha Wolskiego. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą i ceramiką. Na co dzień uczy w szkole rysunku i ceramiki. Prezes stowarzyszenia AstArte, które zajmuje się szeroko rozumianą kulturą i sztuką oraz kultywowaniem dawnych obrzędów i obyczajów.
Zobaczcie zdjęcia - wernisaż w kamienicy przy ul. Grudziądzkiej 36
