Zabrakło jednego przyłożenia. Angels Toruń poza play off

Angels w drugim sezonie w lidze byli bardzo blisko play off.
Angels w drugim sezonie w lidze byli bardzo blisko play off. archiwum
To była najkosztowniejsza porażka w krótkiej historii toruńskiego klubu. Po spotkaniu pełnym emocji do samego końca Angels ulegli Sabercats Sopot 15:20.

Toruńska drużyna jeszcze liczyła na niespodziankę w meczu Seahawks B - Archers w niedzielę, ale gospodarze wygrali zgodnie z oczekiwaniami 40:6. To oznaczało, że spadamy z fotela lidera aż na czwarte miejsce grupy północnej PLFA II i tracimy miejsce w play off.

Początkowo nic nie wskazywało na niepowodzenie. Licznie zgromadzona publiczność na początku pojedynku miała powody do zadowolenia. Angels zaczęli z animuszem i szybko przyłożenie zdobył Łukasz Kuśmirek po 5-jardowym biegu. W drugiej odsłonie meczu sopocianie odpowiedzieli jednak dwiema akcjami i do przerwy prowadzili 13:6.

Po przerwie torunianie rozegrali kilka świetnych akcji, a dwie z nich kończyły się wbiegnięciem w pole punktowe, lecz w trakcie akcji pojawiły się na boisku żółte flagi, sygnalizujące przewinienie gospodarzy i nie zostały one uznane. Skuteczny był za to Przemysław Portalski po podaniu doskonale dysponowanego tego dnia Luke'a Zetazate'a.

W ostatniej kwarcie "Anioły" napędziły strachu przeciwnikom. Gospodarze zdobyli dwa punkty za powalenie zawodnika Sabercats z piłką w jego własnym polu punktowym. Potem jedną ze zgubionych piłek przez "Szablozębe tygrysy" podniósł Jakub Mazan i w widowiskowy sposób zdobył przyłożenie.

Kolejna taka akcja zapewniłaby gospodarzom zwycięstwo, ale jednak zabrakło już na to czasu.
Był to zaledwie drugi w historii sezon dla toruńskiej drużyny w istniejących od 2006 rozgrywkach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego (obecnie 74 drużyny w 5 klasach). Przed toruńskimi zawodnikami występy jeszcze w mistrzostwach Polski juniorów (PLFAJ) w najbliższy weekend w Bydgoszczy.

Klub chce jeszcze wykorzystać rosnącą popularność futbolu amerykańskiego i myśli o jakimś atrakcyjnym meczu towarzyskim w tym sezonie. Cały czas także szuka sponsorów, dzięki którym za rok mógłby skuteczniej walczyć o awans (torunangels @gmail.com lub telefonicznie 793 948 645).