Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zaczyna się walka o fotel burmistrza. W Szubinie i Nakle po trzech kandydatów

Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz
Wybory w gminach już 7 kwietnia. Kogo wybiorą mieszkańcy? W Szubinie i Nakle po trzech kandydatów na burmistrza
Wybory w gminach już 7 kwietnia. Kogo wybiorą mieszkańcy? W Szubinie i Nakle po trzech kandydatów na burmistrza Maja Stankiewicz
Wiadomo już kto powalczy w Nakle i Szubinie o mandaty burmistrza w nadchodzących wyborach. Wśród kandydatów nie ma nowych twarzy. Wszyscy chętni to znani samorządowcy i społecznicy.

Na razie pewne jest tylko to, że nowym włodarzem zarówno Nakła jak i Szubina nie będzie kobieta. Wśród osób, które deklarują chęć walki o te stanowiska nie ma ani jednej przedstawicielki płci pięknej.

W Szubinie - już oficjalnie – o swej decyzji o kandydowaniu na burmistrza gminy poinformowali w mediach społecznościowych: Artur Krajewski, Tomasz Kaszewski oraz urzędujący burmistrz Mariusz Piotrkowski. To osoby od lat obecne w przestrzeni publicznej.

Kandydaci dobrze znani

- Z radością informuję, że KWW Mariusz Piotrkowski Gmina Szubin Razem został zarejestrowany. Niebawem przedstawię swój zespół i plan działania – informuje na swej stronie na Facebooku Mariusz Piotrkowski.

- Nasza wspólna praca przez ostatnich 5 lat przyniosła wiele sukcesów i pozytywnych zmian. Słucham waszych głosów i rozumiem wasze potrzeby – zapewnia mieszkańców Szubina obecny włodarz gminy.

W walce o urząd burmistrza Szubina ma godnych rywali. Jednym z nich jest Tomasz Kaszewski, doświadczony samorządowiec, radny Rady Miejskiej Szubina i znany działacz sportowy, którego pełno na wszystkich imprezach sportowych organizowanych w mieście i gminie, trener lekkiej atletyki.

On także zdecydował się na start z własnego komitetu wyborczego KWW Tomasz Kaszewski – Zawsze może być lepiej.

Spotkania z mieszkańcami

- Szubin nie może być tylko sypialnią Bydgoszczy – uważa kandydat. Jego zdaniem gmina stoi przed szansą na pozytywne zmiany. Program wyborczy Tomasza Kaszewskiego to własne pomysły i wsłuchiwanie się w potrzeby mieszkańców. Pierwsza okazja by poznać opinie wyborców była już w lutym. Kandydat zaprosił chętnych na transmisję live na Facebooku.

To Cię może również zainteresować

Pierwsze spotkanie z mieszkańcami gminy zaplanował już także Artur Krajewski. Odbędzie się ono w sobotę 16 marca o godz. 18 w Muzeum Ziemi Szubińskiej. Poznamy wówczas nie tylko program wyborczy kandydata na burmistrza, ale też osoby startujące do Rady Miejskiej Szubina z jego komitetu wyborczego, który nazywa się: KWW Artur Krajewski Inicjatywa i Rozwój.

„To będzie inna gmina Szubin” – tak brzmi hasło wyborcze Artura Krajewskiego. A kim on jest? To znany społecznik z Szubina, angażujący się w inicjatywy charytatywne. Pracował w policji w Nakle, Bydgoszczy i Żninie. Obecnie jest dyrektorem Żnińskiego Domu Kultury.

Pretendenci z doświadczeniem

Trzech kandydatów na fotel burmistrza jest także w Nakle. To ubiegający się o reelekcję Sławomir Napierała, samorządowiec z długoletnim doświadczeniem kierujący gminą nieprzerwanie od 2010 r. Jego rywalami do urzędu będą w nadchodzących wyborach: Piotr Niemczewski, sołtys Paterka, twórca i lider ruchu obywatelskiego „Sami o Sobie” oraz Antoni Żygowski, znany w mieście działacz katolicki, długoletni radny Rady Miejskiej Nakła.

Dwaj pierwsi kandydaci ubiegać się będą o mandat startując z własnych komitetów wyborczych. Antoni Żygowski to kandydat popierany przez PiS.

Pojawiły się już pierwsze zapowiedzi programowe. Sławomir Napierała m. in. kontynuować chce inwestycje, wspierać przedsiębiorczość w gminie, zwiększyć dostęp do przedszkoli i żłobków.

Piotr Niemczewski także postawić chce na inwestycje i współpracę z przedsiębiorcami. W jego programie znalazły się również takie hasła jak nowe spojrzenie na budżet sołecki czy wprowadzenie w Nakle budżetu obywatelskiego.

Dla Antoniego Żygowskiego jednym z priorytetów jest rewitalizacja terenów zaniedbanych, choćby nakielskich „Łazienek”.

Kampania dopiero się zaczyna. Więcej o swoich programach kandydaci z pewnością jeszcze powiedzą.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska