Na spotkanie zapraszają Cecylia Drzyzga – Rajewska i jej mąż Grzegorz Rajewski, strażnik Kamienia Pamięci, komandor Międzynarodowych Zimowych Spływów Kajakowych Energetyków na Brdzie.
- Uczestników spotkania prosimy o zabranie zdjęć - papierowych lub w formie elektronicznej- nieżyjących koleżanek i kolegów. Tradycyjnie pooglądamy zdjęcia i powspominamy naszych przyjaciół ze spływów kajakowych - zachęca pan Grzegorz.
Na ustawionym na rozległym terenie stanicy głazie jest już 78 blaszanych tabliczek z nazwiskami zmarłych kajakarzy – z papieżem Janem Pawłem II (Brdą pływał jeszcze jako ks. Karol Wojtyła), Marią Okołów Podhorską (działaczką turystyczną, inicjatorką budowy stanic wodnych) i Aleksandrem Dobą (trzykrotnie pokonał w kajaku Atlantyk, ukochał także Brdę) na czele.
To też może Cię zainteresować
Niestety, każdego rok tabliczek przybywa...
Kamień stoi od 2002 roku
Cecylia Drzyzga – Rajewska i Grzegorz Rajewski byli inicjatorami ustawienia kamienia w roku 2002 tuż po pogrzebie bydgoskiego kajakarza Stefana Karasia. Pan Grzegorz skrzyknął kilku znajomych i przy pomocy traktora i starych blaszanych drzwi przetransportowali kilkutonowy polodowcowy głaz z doliny przy ujściu Kamionki do Brdy (Zalewu Koronowskiego) na teren Stanicy Wodnej PTTK Gostycyn - Nogawica.
* Późna jesień i Zaduszki Kajakowe w Nogawicy to także, poza zadumą nad tymi, którzy "odeszli na drugi brzeg", pierwsze dyskusje o kolejnym, przyszłorocznym Międzynarodowym Zimowym Spływie Kajakowym Energetyków na Brdzie.
