https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zainwestowali w oszustwo. Bydgoszczanie stracili 650 tys. zł na rzekomej giełdzie

Anna Grochowina
Policjanci niemal każdego dnia odnotowują przypadki oszustw dokonanych przez internet.
Policjanci niemal każdego dnia odnotowują przypadki oszustw dokonanych przez internet. Canva
Kolejne osoby padły ofiarami oszustów i straciły oszczędności, korzystając z rzekomej platformy inwestycyjnej.

Sprawcy podszywają się pod doradców inwestycyjnych czy maklerów giełdowych zachęcających do inwestowania w akcje oraz kryptowaluty. W sieci tworzone są strony, które zachęcają do inwestowania, a w rzeczywistości służą do wyłudzania pieniędzy.

- Bądźmy czujni i nie instalujmy na komputerach oraz telefonach nieznanych aplikacji, nie przekazujmy swoich danych osobowych i do bankowości internetowej obcym osobom, również tym podającym się za przedstawicieli różnych instytucji. Nie wierzmy w oferty, które mówią o dużych zyskach w krótkim czasie i nie „inwestujmy” w nie - apeluje kom. Lidia Kowalska z KMP w Bydgoszczy.

Policjanci niemal każdego dnia odnotowują przypadki oszustw dokonanych przez internet. Sposoby działania oszustów są różnorodne i tylko ogromna czujność może uchronić nas przed utratą pieniędzy.

Niestety, zatraciła ją również 43-letnia bydgoszczanka, która chciała zainwestować pieniądze i powielić swoje oszczędności. Oszust skontaktował się z nią za pomocą jednego z komunikatorów przesyłając ofertę inwestycji w kryptowaluty. Doszło do tego na początku lutego bieżącego roku. Od tego czasu mieszkanka Wyżyn dokonała kilku przelewów na łączną 450 tysięcy złotych na konto mające znajdować się na rzekomej giełdzie internetowej. Cały proceder trwał do 24 marca. Od tego czasu kobieta oczekiwała na odzyskanie zainwestowanej kwoty oraz zysków. Nie otrzymawszy ich nabrała podejrzeń, że padła ofiarą oszustów i w poniedziałek (14 kwietnia) zgłosiła sprawę policjantom w komisariacie na Wyżynach.

Wierząc w szybki i spory zysk również postanowił swoje oszczędności zainwestować 52-latek z bydgoskiego Szwederowa. Mężczyzna na jednym z portali internetowych poznał kobietę, z którą przez pewien czas korespondował, po czym ona przekazała mu kontakt do jej koleżanki, rzekomo zajmującej się doradztwem inwestycyjnym.  Ta namówiła go do wpłaty pieniędzy na platformę obsługującej giełdę kryptowalut. Bydgoszczanin nie podejrzewając oszustwa, pod koniec października 2024 roku wpłacił na wskazane przez nią konto 200 tysięcy złotych. Oczekując swoich zysków i zwrotu kapitału zorientował się we wtorek (15 kwietnia), że został oszukany i zgłosił ten fakt policjantom.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska