MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zakończył się remont al. Chopina we Włocławku. Piesi mogą bezpiecznie przejść przez ulicę!

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Aleja Chopina we Włocławku przebudowywana była na odcinku od ul. Bojańczyka do św. Antoniego. 25 lipca 2023 przywrócono ruch. Tego dnia trwały tam jeszcze ostatnie nasadzenia zieleni.
Aleja Chopina we Włocławku przebudowywana była na odcinku od ul. Bojańczyka do św. Antoniego. 25 lipca 2023 przywrócono ruch. Tego dnia trwały tam jeszcze ostatnie nasadzenia zieleni. Katarzyna Renata Brzostowska
We wtorek 25 lipca 2023 roku w godzinach popołudniowych przywrócono ruch na przebudowywanym odcinku al. Chopina we Włocławku. Powstało tam bezpieczne przejście dla pieszych i dodatkowy pas włączenia. Rozpoczął się natomiast remont ulicy Okrężnej.

Spis treści

Aleja Chopina we Włocławku przebudowywana była na odcinku od ul. Bojańczyka do św. Antoniego w ramach zadania inwestycyjnego o nazwie „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego ulic powiatowych”. Przebudowa odcinka o długości 54,25 m rozpoczęła się pod koniec czerwca 2023. Wykonawcą zadania była firma Inżynieryjno - Drogowa „DROGTOM” z Włocławka, która swoje prace wyceniła na 964 412,89 zł. Była jedyną firmą, która odpowiedziała na przetarg. Na realizację zadania miała 62 dni. Okres gwarancji i rękojmi wynosi (z wyłączeniem zieleni) 48 miesięcy. Natomiast okres rękojmi i gwarancji dla branży zieleni wynosi 24 miesiące od daty podpisania protokołu odbioru końcowego.

Zakończyła się przebudowa odcinka al. Chopina we Włocławku

Prace drogowe miały trwać do początku sierpnia, ale zakończyły się szybciej. Ruch na przebudowywanym odcinku al. Chopina przywrócono we wtorek 25 lipca 2023 po południu.

„W ostatnich tygodniach, pomiędzy ul. Bojańczyka i ul. św. Antoniego, ul. Chopina została przebudowana w taki sposób, by trwale poprawić bezpieczeństwo ruchu w tym obszarze miasta. Wykonano wyniesione przejście dla pieszych wraz z aktywną sygnalizacją świetlną. Utworzony został również dodatkowy pas włączenia w ul. Chopina dla aut wyjeżdżających z ul. Bojańczyka. Dodatkowo wykonano zieleni przyulicznej - poinformował w mediach społecznościowych Krzysztof Kukucki, zastępca prezydenta Włocławka dodając, że część zielni była sadzona jeszcze 25 lipca.

Autobusy MPK, które w związku z remontem, kursowały objazdami, wróciły już na swoje stałe trasy.

Te drogi we Włocławku są remontowane. Na kierowców czekają utrudnienia

Warto dodać, że utrudnienia na al. Chopina, nie były jedynymi, z którymi musieli liczyć się kierowcy we Włocławku. W poniedziałek 10 lipca dla ruchu zamknięto - w związku z rekonstrukcją jezdni - trzy ulice: Paderewskiego, Reja i Sadową. W związku z trwającymi remontami dróg, we Włocławku zamknięte dla ruchu są także inne ulice, m. in.:

  • ul. Lipnowska na odcinku od Chełmickiej (łącznie ze skrzyżowaniem ulic Lipnowska - Cysterska - Obrońców Wisły 1920 roku) do ul. Dobrzyńskiej - zamknięcie ulicy w związku z przebudową drogi (przewidywany czas 31 grudnia 2023);
  • ul. Lipnowska - od mostu stalowego do ul. Dobrzyńskiej - zamknięcie ulicy w związku z przebudową drogi;
  • ul. Kaliska / ul. Broniewskiego - zamknięcie skrzyżowania w związku z budową trasy średnicowej;
  • ul. Bukowa - zamknięcie ulicy na odcinku od ul. Św. Antoniego do ul. Chmielnej w związku z rekonstrukcją nawierzchni jezdni;
  • ul. Stodólna - zamknięcie na odcinku od ul. Okrężnej do ul. Celulozowej w związku z remontem nawierzchni;
  • ul. Okrężna - zamknięcie na odcinku od ul. Stodólnej do ul. Leśnej. Odcinek będzie zamknięty do 10 sierpnia.

Remont ul. Okrężnej – zmiany w kursowaniu autobusów MPK

W środę 26 lipca 2023 od godziny 8 - na czas remontu nawierzchni ulicy Okrężnej na odcinku od ulicy Leśnej do ulicy Stodólnej - zmianie uległa trasa przejazdu linii autobusowych nr 3, 3A oraz 23.

„Czasowo są wyłączone z ruchu przystanki: Kolanowszczyzna 01, Ptasia 01, Wojskowa 01, Wojskowa 02, Ptasia 02, Kolanowszczyzna 02. Stadion OSiR 01 tylko dla kursów linii nr 3 jadących przez ulicę Cmentarną w kierunku Anwilu oraz dla kursów linii nr 23 jadących przez ulicę Cmentarną w kierunku ulicy Dębowej. Basen Delfin 02 tylko dla kursów linii nr 3 i 23 jadących przez ulicę Cmentarną w kierunku Ostrowskiej” - informuje Urząd Miasta Włocławek.

Na trasie objazdu autobusy linii nr 3 i 23 będą zatrzymywać się na przystankach: Stadion OSiR 01 - tylko dla kursów jadących w kierunku Ostrowskiej; basen Delfin 02 - tylko dla kursów linii nr 3 jadących w kierunku Anwilu oraz kursów linii nr 23 jadących w kierunku ulicy Dębowej. Autobusy linii nr 3A, jadące w kierunku ul. Ostrowskiej, zatrzymywać się będą na przystanku Traugutta 01, zaś autobusy jadące w kierunku Anwilu - na przystanku Basen Delfin 02.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska