Zapisy na szczepienia - zasady zależą od wieku
Zapisy na szczepienia powinny trwają od godziny 0:01 w piątek, 15 stycznia 2021. Co trzeba zrobić? To zależy od Twojego wieku. Poniżej znajdziesz linki do szczegółowych informacji dotyczących procedury dla danej grupy wiekowej. - Szczepienia są absolutnie konieczne i niezbędne. Same restrykcje przy tej skali epidemii nie wystarczają, tym bardziej że nie wszyscy tego przestrzegają - nie ma wątpliwości profesor Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu.
Zapisy na szczepienia dla poszczególnych grup wiekowych:
- zapisy na szczepienia dla osób powyżej 80. roku życia
- zapisy na szczepienia dla osób, które ukończyły 70 lat, a nie ukończyły 80 lat
- zapisy na szczepienia dla osób w wieku od 18 do 69 lat
Szczepienie przeciw koronawirusowi - wywiad lekarski
Aby móc zostać zaszczepionym przeciw koronawirusowi, nie wystarczą same zapisy. Każdy pacjent musi zostać do szczepienia zakwalifikowany przez lekarza. Czeka nas podstawowe badanie, ale także wywiad lekarski, w którym wszyscy będziemy musieli odpowiedzieć na 17 identycznych pytań. Twierdząca odpowiedź na część z tych pytań sprawi, że szczepienia trzeba będzie przełożyć na inny termin. W części przypadków jeśli odpowiesz "tak", lekarz będzie musiał dopytać o szczegóły. O co zapyta lekarz? Tutaj znajdziesz wszystkie pytania z wywiadu lekarskiego przed szczepieniem
Oto warunki, by być zaszczepionym. Musisz je spełnić [WYWIAD...
Szczepię się, bo...
Ktoś chce uchronić swoich bliskich, ktoś ma już dość maseczek albo chciałby poćwiczyć na siłowni i pójść do kina. Ktoś inny chce po prostu dalej żyć - każdy z nas ma swój najważniejszy powód, dla którego zaszczepi się przeciwko koronawirusowi. Chcemy poznać je wszystkie. Czekamy na Wasze filmy! #szczepiesiebo
Szczepienia przeciw koronawirusowi - ważne informacje
- Szczepionka jest bezpłatna i dobrowolna. Odcina ona możliwość przenoszenia się wirusa z człowieka na człowieka.
- Szczepionka podawania jest w postaci zastrzyku w mięsień naramienny.
- Szczepienia podzielone są na etapy. Gdy znajdziesz się w danym etapie szczepień i masz numer PESEL – automatycznie zostanie wystawione e-skierowanie, które będzie ważne 60 dni. Jeżeli nie masz numeru PESEL, lub nie mogłeś poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego skierowania, kolejne wystawi Ci indywidualnie lekarz.
- Tak jak w przypadku każdej iniekcji, tak i w tym przypadku, po zaszczepieniu pozostaje niewielki ślad po wkłuciu. Dolegliwości bólowe w miejscu wkłucia są wymieniane wśród działań niepożądanych, które mogą wystąpić po szczepieniu.
- Nie ma szczególnych zaleceń dotyczących przygotowania do szczepień. W związku z tym można zaszczepić się w ciągu całego dnia, niezależnie od posiłków, ale najlepiej gdy jesteśmy wypoczęci.
