Zapomnij o problemach z silnikiem. Wymień olej!

Materiał informacyjny - ORLEN OIL
Wymienić olej w silniku czy nie wymienić? Wszystko zależy od tego czy chcemy jeździć samochodem długo, bezawaryjnie i bezpiecznie, czy też godzimy się na naprawy silnika. Jeśli chcemy uniknąć kosztownych wizyt w warsztacie samochodowym, wystarczy dbać o regularną wymianę oleju.

Po co olej w silniku?

Jedną z najważniejszych funkcji oleju jest minimalizowanie tarcia, poprzez stworzenie trwałego filmu smarnego, który powstaje pomiędzy ruchomymi elementami silnika. Odpowiednio dobrany olej uszczelnia również komorę spalania oraz eliminuje luzy występujące na styku ruchomych elementów. Zapewnia także czystość jednostki napędowej poprzez utrzymanie sadzy w zawieszeniu, chroni przed korozją oraz odprowadza ciepło, które wydziela się podczas jego pracy. Nowoczesne oleje silnikowe gwarantują także wysoką oszczędność paliwa pod częściowym lub pełnym obciążeniem.

Aby olej silnikowy spełniał wszystkie swoje arcyważne role, musi być odpowiednio dobrany. O czym więc należy pamiętać przed jego wymianą? Klasa lepkości i jakości oleju musi być zgodna z zaleceniami producenta danego modelu pojazdu. Trzeba również wziąć pod uwagę rodzaj silnika i jego przebieg. By więc dobrać odpowiedni olej, należy zapoznać się z instrukcją obsługi pojazdu, a także można też skorzystać z wygodnej wyszukiwarki „Dobierz olej” od ORLEN OIL. Odnajdziemy ją na stronie: orlenoil.pl/dobierzolej

Dlaczego jest to tak ważne? Niewłaściwie dobrany olej może spowodować trwałe uszkodzenia układu obróbki spalin, a to oznacza np. unieruchomienia samochodu i duże koszty naprawy.

ORLEN OIL – gwarancja jakości

Obniżenie kosztów w eksploatacji, oszczędność paliwa, niezależny od warunków atmosferycznych szybki rozruch, idealne smarowanie w niskich temperaturach, długa żywotność silnika i filtrów, zwiększenie czasu między wymianami oleju przy zachowaniu wszystkich wyśrubowanych parametrów - oto najważniejsze zalety stosowania idealnych olejów silnikowych. Tylko oleje spełniające powyższe wymagania powinny trafiać do nowoczesnych silników samochodowych, zarówno klasycznych spalinowych jak i coraz bardziej popularnych hybrydowych.

Syntetyczne oleje silnikowe ORLEN Oil spełniają również rygorystyczne normy jakościowe międzynarodowych standardów API (Amerykańskiego Instytutu Naftowego), ACEA (Stowarzyszenia Europejskich Producentów Pojazdów), a także ILSAC (Międzynarodowego Komitetu Standardów i Aprobat Środków Smarnych), odpowiadając jednocześnie najwyższym wymaganiom producentów współczesnych samochodów osobowych.

Dlatego tylko regularna wymiana oleju silnikowego - wraz z filtrem - jest gwarancją zachowania jednostek napędowych w świetnej kondycji przez długie lata. Tych spalinowych jak i tych hybrydowych.

Tu podaj tekst alternatywny

Hybrydowa rewolucja – także wśród olejów

Środki smarne ORLEN OIL to gwarancja najwyższej jakości, bezpieczeństwa i niezawodności. Oleje te są również idealnie dostosowane do rozwiązań konstrukcyjnych współczesnych jednostek napędowych. Ich unikalna formuła gwarantuje nie tylko ochronę silnika w całym okresie eksploatacji, jego bezpieczeństwo, ale także zmniejsza emisję spalin.

Micro-, mild-, plug-in oraz full hybrid – to kilka rodzajów napędów hybrydowych. W każdym przypadku oznacza to jednak współpracę jednostki spalinowej z silnikiem lub silnikami elektrycznymi. Aby układ ten efektywnie działał potrzebuje zaawansowanych, najwyższej jakości środków smarowych.

Dlaczego? W układach hybrydowych panują nieco inne warunki pracy, niż w przypadku klasycznych jednostek spalinowych. Silnik, tuż po uruchomieniu, osiąga wysokie obroty, w związku z czym olej musi charakteryzować się odpowiednią lepkością, by błyskawicznie dotarł do wszystkich elementów spalinowego układu napędowego. Dlatego też, aby jak najkrócej pracował na „sucho”, stosuje się oleje o niskiej lepkości. To oczywiście nie wszystko. W związku z tym, że napędy hybrydowe pracują w niższych temperaturach roboczych (silnik działa krócej, gdyż w trakcie jazdy jest wielokrotnie uruchamiany i gaszony) olej musi charakteryzować się również odpowiednią płynnością. Gwarantuje to błyskawiczne dotarcie do poszczególnych elementów rozbudowanej jednostki napędowej, a tym samym zapewnia jej ochronę przed zniszczeniem.

Tu podaj tekst alternatywny

Spółka ORLEN OIL, odpowiadając na potrzeby rynku, ale też działając zgodnie ze strategią ORLEN 2030, wprowadziła nowoczesną linię syntetycznych olejów silnikowych idealnie dostosowanych do współpracy z nowoczesnymi, paliwooszczędnymi jednostkami napędowymi stosowanymi w niskoemisyjnych autach wyposażonych w napęd hybrydowy. Mają niską lepkość, co gwarantuje zminimalizowanie oporów silnika, a tym samym spada zużycie paliwa, co oznacza mniejszą ilość spalin emitowanych do atmosfery. Oleje te wyśmienicie sprawdzają się zarówno przy pierwszym, „zimnym” rozruchu, jak i kolejnych uruchomieniach. Gwarantują też ochronę wszystkich podzespołów zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach, zapewniając jednocześnie niskie zużycie oraz trwałość oleju.

Optymalna zawartość specjalnie dobranych dodatków olejowych zabezpiecza newralgiczne elementy silnika przed uszkodzeniami, a olej przed przyspieszonym procesem utleniania oraz żelowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Zapomnij o problemach z silnikiem. Wymień olej! - Portal i.pl

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska