Zawisza Bydgoszcz - Cartusia Kartuzy - wynik. Mamy zapis relacji na żywo i skład gospodarzy

Jakub Stykowski
Zawisza Bydgoszcz walczy w tym sezonie o awans do drugiej ligi.
Zawisza Bydgoszcz walczy w tym sezonie o awans do drugiej ligi. Dariusz Bloch
Zawisza Bydgoszcz nie zaprezentował w sobotę jakości gry, jak kandydat do awansu. Niebiesko-czarni przegrali w meczu 6. kolejki trzeciej ligi piłkarskiej z Cartusią Kartuzy. Słynący z głośnego dopingu kibice na trybunie B milczeli przez większość drugiej połowy.

Zawisza Bydgoszcz - Cartusia Kartuzy 0:2

ZAWISZA: Tkaczyk - Sławek, Maciejewski, Sochań, Sacharuk (60. Sanocki) , Chachuła (60. Rugowski), Nowak (72.Jaskuła), Kona (66.Sobieralski), Graczyk, Okuniewicz, Bojas (66. Leonowicz).
18:5602.09.2023

Koniec meczu.

Cartusia wygrywa z Zawiszą 2:0. W poprzednim sezonie niebiesko-czarni dwukrotnie pokonali tego rywala. Tym razem zagrali bardzo słaby mecz.

18:5502.09.2023

90+5'

Leonowicz uderza z dystansu, obok bramki.

18:5302.09.2023

90+3'

Rugowski oddał strzał z przewrotki, ale posłał piłkę obok bramki. Szkoda, bo honorowy gol dałby trochę radości bardzo rozczarowanym dziś fanom Zawiszy,

18:5202.09.2023

Sędzia doliczył 6 minut do drugiej połowy.

18:4302.09.2023

Wiele wskazuje na to, że Zawisza po 6. kolejce będzie miał 10 punktów w ligowej tabeli i będzie zajmować 6. miejsce. Liderem Pogoń Nowe Skalmierzyce - 15 punktów. Najlepszą drużyną z regionu będzie Elana Toruń, mając punkt więcej od Zawiszy.

18:3902.09.2023

80'

Gryszkiewicz raz po raz ogrywa obrońców Zawiszy. Po kolejnym udanym zwodzie dośrodkował w pole karne. Banaczek "główkuje" jednak poza światło bramki.

18:3502.09.2023

75'

Sobieralski przerzucił piłkę nad obrońcami gości w kierunku Rugowskiego. Pomocnik Zawiszy nie zdołał jednak dojść do tego podania.

18:3302.09.2023

72'

Obraz gry nie zmienia się, a na trybunie b ciągle cisza.

18:2702.09.2023

67' - druga żółta kartka

Druga żółta kartka dla Sochania. Zawisza kończy mecz w osłabieniu.

18:2602.09.2023

66'

Druga podwójna zmiana w zespole Zawiszy. Boisko opuszczają Bojas i Kona. Zawodnicy, którzy mają być w tym sezonie liderami bydgoskiego zespołu. Dziś nie pokazali jakości.

18:2402.09.2023

65'

Sanocki ożywił akcję Zawiszy. Zagrał do Okuniewicza, a ten posłał piłkę wzdłuż bramki. Najszybszy był jednak bramkarz.

18:2202.09.2023

62'

Gryszkiewicz nie trafia głową w bramkę z bliskiej odległości. Zawiszanie są nieco częściej przy piłce, ale to goście stwarzają sobie sytuacje po kontrach.

18:2102.09.2023

61'

Dwie zmiany w zespole Zawiszy. Trener Artur Cielasiński desygnował do gry Rugowskiego i Sanockiego.

18:1802.09.2023

59'

Bojas z dystansu, ale wysoko nad bramką.

18:1702.09.2023

57'

Szałecki strzelił zbyt słabo, aby zaskoczyć Tkaczyka. Sektor dopingujących kibiców Zawiszy od kilki minut milczy.

18:1202.09.2023

53'

Mur zablokował akcję Zawiszy z rzutu wolnego. Po chwili kontra gości. Jakub Poręba zagrał wzdłuż bramki, a do piłki dopadł Marcin Poręba. Strzelił jednak nad poprzeczką.

18:0802.09.2023

48'

To powinno być 3:0 dla gości. Gryszkiewicz ograł dwóch obrońców Zawiszy i odegrał do Jakuba Poręby w pole karne. Otrzymał podanie i znalazł się tuż przed bramką. Posłał jednak futbolówkę nad poprzeczką.

18:0702.09.2023

47'

Z dystansu uderzał Andrychowicz, ale posłał piłkę wysoko nad bramką.

18:0302.09.2023

46'

Rozpoczyna się druga połowa meczu.

17:4902.09.2023

Koniec pierwszej połowy. Zawisza przegrywa z Cartusią 0:2.

17:4702.09.2023

45'

Sacharuk także ukarany żółtą kartką.

17:4602.09.2023

44'

Maciejewski wrzucał piłkę z autu w pole karne i wyrzucił ją... ponownie poza boisko. - Zawisza grać - krzyczą poddenerwowani kibice.

17:4402.09.2023

43'

Zza pola karnego uderzał Deja, ale trafił piłką w jednego z obrońców Zawiszy.

17:4302.09.2023

42'

Dośrodkowanie w pole karne. Interweniował VIdal, choć niemal nie zaskoczył tym bramkarza swojej drużyny.

17:4102.09.2023

40'

Maciejewski nad bramką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

17:3802.09.2023

37'

Żółta kartka dla Sochania. To druga kartka pokazana w tym meczu przez sędziego, w początkowej fazie meczu ukarany został też jeden z piłkarzy drużyny gości.

17:3602.09.2023

36'

Zawisza w ostatnich minutach nieco częściej przy piłce. To jednak piłkarze Cartusii wyglądają lepiej na boisku. Cofnęli się i czyhają na błędy zawiszan, aby ruszyć do kontry. Tak było przed momentem, ale niebiesko-czarni zatrzymali ich akcje faulem w środkowej strefie boiska.

17:3302.09.2023

32'

Dwa zrywy zawiszan pod pole karne rywali i próby zagrania piłki w kierunku Bojasa. Efektem na razie tylko rzut rożny.

17:3002.09.2023

29'

Przerwa na uzupełnienie płynów. Choć w przypadku Zawiszy to też okazja do męskich rozmów. Bydgoszczanie grają dziś na razie bardzo słaby mecz.

17:2702.09.2023

27'

Kolejny błąd Maciejewskiego. Gryszkiewicz nie opanował jednak piłki. Szczęście Zawiszy, bo inaczej znalazłby się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Wcześniej zawiszanie nieco dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie stworzyli sobie poważniejszej sytuacji.