Zawisza Bydgoszcz wygrał w Bełchatowie 4:1 [zdjęcia, wideo]

(S), (DARK), (PS)
Piłkarze Zawiszy mają powody do radości.
Piłkarze Zawiszy mają powody do radości. fot. Paweł Skraba
Piłkarze Zawiszy nadal walczą o utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie. Dziś wygrali w Bełchatowie!

GKS Bełchatów - Zawisza Bydgoszcz

Mecz rozpoczął się źle dla Zawiszy. Już w 5. minucie, po strzale Ślusarskiego, bydgoszczan uratował słupek. Nieco później jednak z prawego skrzydła dośrodkował Michał Mak. Piłka trafiła na głowę Piecha, który pokonał Sandomierskiego.

Zapis relacji na żywo: GKS - Zawisza na żywo.

Zawiszanie jednak nie poddali się. Już w 11. minucie mogło być 1:1. Po uderzeniu Pawłowskiego piłka otarła się o poprzeczkę. Następnie po ładnej akcji z okolic linii pola karnego uderzył Świerczok, ale Zubas zdążył odbić piłkę.
W 33. minucie Alvarihno doprowadził do wyrównania z rzutu wolnego. 2 minuty później niebiesko-czarni już prowadzili. Po strzale Barisicia piłkę odbił Zubas, ale z dobitką zdążył Mica. Jeszcze przed przerwą Świerczok zdecydował się na strzał z około 35 metrów. Zubas spóźnił się z interwencją i niebiesko-czarni cieszyli się z 3 gola.

W 69. minucie padł czwarty gol dla bydgoszczan. Zawiszanie “uśpili" rywala. Piłka trafiła przed pole karne do Miki i ten ładnym strzałem ponownie wpisał się na listę strzelców.