Zawisza Sulechów i Budowlani Toruń bez porażki w Świeciu

Sławomir Wojciechowski
W meczu derbowym Joker Mekro Energoremont Świecie przegrał z Budowlanymi Toruń 1:3. I stracił szanse na końcowy triumf. Puchar prezesa Mekro pojedzie do Sulechowa lub Torunia. Sławomir Wojciechowski
W VII Turnieju Siatkówki Kobiet o Puchar Prezesa Firmy Mekro w Świeciu rozegrano już osiem spotkań. Po nich liderem jest Roltex Zawisza Sulechów.

Sobotnie mecze przyniosły więcej emocji i dwie porażki gospodarza. Joker Mekro Energoremont Świecie najpierw uległ Zawiszy 0:3 (21:25, 20:25, 18:25). W pierwszych dwóch setach wyrównana walka była do 19:20 i 18:19. Potem górę brało doświadczenie sulechowianek. W ostatniej partii mistrz I ligi kobiet już od remisu 12:12 zaczął budować przewagę, która pozwoliła mu kontrolować wydarzenia na boisku. Zawiszanki dobrze atakowały środkiem oraz miały szczelniejszy blok.

Po południu doszło do derby Kujawsko-Pomorskiego. Budowlani Toruń zwyciężyli Jokera 3:1 (25:21, 17:25, 25:23, 25:23). Obie drużyny od 2. seta grały nierówno. Sporo było błędów własnych. Świecianki mogły spokojnie doprowadzić do tie breaka, lecz w setach nr 3 i 4 zacinały się przy prowadzeniu 23:22. Joker może zawody skończyć co najwyżej na 3. miejscu.

Budowlani, na koniec soboty, stoczyli długi pojedynek z Wisłą Warszawa wygrany po tie breaku 3:2 (17:25, 25:21, 25:19, 21:25, 15:11). Beniaminkowi I ligi nie pomógł przyjazd Monik Naczk. Podopieczne Mariusza Soi straciły pierwszy punkt, ale i tak mają szansę obronić puchar prezesa Mekro. W niedzielę (godz. 10) muszą ograć zespół z Sulechowa. A ten jeszcze nie stracił w Świeciu nawet seta. W drugim swoim sobotnim spotkaniu Roltex Zawisza rozbił KS Murowana Goślina 3:0 (25:19, 25;15, 25:10).

W innym meczu drugiego dnia turnieju Wisła pokonała KS Murowana Goślina 3:0 (25:16, 25:15, 25:15). Drużyna z Wielkopolski zakończyła już udział w zawodach. Zajmie ostanie 5. miejsce.