Zawisza Sulechów znów wyprzedza Budowlanych Toruń o pięć punktów

Siatkarki z Sulechowa w sobotę odniosły ósme zwycięstwo z rzędu. I są już o krok od bycia najlepszymi w sezonie zasadniczym I ligi Sławomir Wojciechowski
W I lidze kobiet w sobotę rozegrano dwa zaległe spotkania. Zwyciężali w nich Roltex Zawisza Sulechów i Sokołów S.A. Nike Węgrów.

W Murowanej Goślinie odrobiono zaległości jeszcze z 2014 roku. W meczu 13. kolejki KS Murowana Goślina przegrał z Sokołów S.A. Nike Węgrów 1:3 (17:25, 24:26, 25:20, 22:25). Beniaminek przerwał tym samym serię porażek (trzy z rzędu). Obie drużyny mają już zapewniony ligowy byt. Teraz grają o lepsze rozstawienie przed play-off i uniknięcie konfrontacji w ćwierćfinale z Zawiszą i Budowlanymi. Nike dzięki wygranej do piątego w tabeli Jokera traci teraz pięć punktów, a ma jeszcze jedno spotkanie zaległe do rozegrania (w środę gości SMS Szczyrk).

Lider męczył się

Tymczasem w Mysłowicach odrabiano zaległości ze środowej 19. kolejki. Silesia Volley Mysłowice przegrała z Roltex Zawisza Sulechów 1:3 (33:31, 21:25, 23:25, 20:25). Silesianki pokazały się znów z dobrej strony, lecz do sprawienia niespodzianki zabrakło im doświadczenia w decydujących fragmentach drugiego i trzeciego seta. W obu było po 21:21, ale potem lepsze okazały się rywalki. Ostatni set sulechowianki wygrały pewnie.
Dzięki wygranej Zawisza znów ma pięć punktów przewagi nad Budowlanymi Volley Toruń. Do końca sezonu zasadniczego zostały trzy kolejki. Sprawa 1. miejsca dającego uprzywilejowaną pozycję w fazie play-off może rozstrzygnąć się już w najbliższy weekend.

Przypomnijmy, że w 19. kolejce Joker Mekro Świecie przegrał z Budowlanymi 1:3 (20:25, 25:22, 15:25, 24:26).
Miniony weekend większość pierwszoligowych zespołów miało wolny, bo PZPS zaplanował na niego turnieje finałowe juniorek w niektórych województwach.