MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zbadaj swój wzrok w niedzielę w Focus Mall Bydgoszcz

Joanna Pluta
Dlaczego badanie wzroku jest tak istotne? Celem badania wzroku jest wykrycie każdej nieprawidłowości systemu wzrokowego, takiej jak anomalie widzenia obuocznego lub zaburzenia ruchomości gałek ocznych, choroby oczu lub choroby układowe.
Focus Mall Bydgoszcz
Focus Mall Bydgoszcz

Focus Mall Bydgoszcz

- Badanie optometryczne bądź okulistyczne można porównać do "śledztwa", w którym każdy skrawek dowodu służy do określenia natury problemów pacjenta, a następnie do ich rozwiązania - tłumaczy Katarzyna Szpotańska z Lynx Optique. - Bardzo ważne jest, abyśmy badali wzrok swoim dzieciom. Niektóre salony optyczne maja bezpłatne przesiewowe badanie wzroku dla dzieci od 4 do 15 roku życia.

To badanie ma na celu wykrycie wad wzroku oraz innych zaburzeń, które często powodują opóźnienia w rozwoju dziecka, problemy z nauką czytania i pisania oraz tzw. dysleksją wzrokową. W razie wykrycia wady wzroku dziecko zostanie skierowane na badanie okulistyczne, aby dobrać odpowiedni rodzaj korekcji okularowej.

DZIEŃ ZDROWIA W FOCUS MALL BYDGOSZCZ, 18 maja, godz. 10-18. Bezpłatne badania, porady i konsultacje - zobacz więcej

- Temat okularów może dotyczyć każdego z nas, nie ma znaczenia wiek czy rodzaj wykonywanej pracy - mówi Szpotańska. - Aczkolwiek po 40. roku życia, większość z nas powinna udać się do specjalisty, żeby sprawdzić wzrok pod kątem okularów do czytania. Problem prezbiopii, czyli starczowzroczności nie ominie nikogo. Mniej sprężysta soczewka traci elastyczność i nie może zapewnić już prawidłowej akomodacji dla bliskich obiektów: widzenie z bliska staje się nieostre.
Powinno zachęcać się wszystkich, aby badali swoje oczy. Czasami szybka rekcja specjalisty może uchronić przed konsekwencjami schorzeń wzroku.

Przekonaliśmy Państwa, że o swoje oczy należy i warto dbać?

Jeśli tak, to zapraszamy w najbliższą niedzielę, 18 maja między godz. 10 a 18 na akcję "Pomorskiej“ i Focus Mall "Dzień zdrowia z Focus Mall. Podczas kilku godzin będzie można zbadać nie tylko swój wzrok, ale również inne narządy, a także poradzić się specjalistów. Zapraszamy, zadbajcie o swoje zdrowie z nami i Focus Mall

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska