Zdeklasowali rywali

W pierwszych w tym sezonie derbach powiatu świeckiego na szczeblu A klasy Grom Osie rozgromił u siebie w niedzielę Strażaka Górna Grupa aż 8:1 (3:0).

Trener zespołu z Górnej Grupy, Mariusz Gralak, przed tym meczem bardzo obawiał się konfrontacji z Gromem i jak się okazało jego obawy się sprawdziły. Worek z bramkami rozsypał w 24 min. Waldemar Szamocki strzelając gola bezpośrednio z rzutu rożnego (chyba uważnie oglądał sobotni mecz Polska-Irlandia Płn. i gol Żurawskiego). Ten sam zawodnik trzy minuty później zdobył drugiego gola dla miejscowych dobijają strzał Kierskiego. W 39 min. wynik do przerwy na 3:0 dla Gromu ustalił Łukasz Subkowski.
     Po przerwie "oska nawałnica" jeszcze bardziej się rozszalała. W 55 min. na dwa razy karnego wykonywał Robert Jasik, najpierw bramkarz gości, Dawid Szner obronił karnego, ale sędzia nakazał powtórzenie jedenastki, bo bramkarz za wcześnie ruszył się z linii bramkowej (żółta kartka dla bramkarza za pyskówkę z sędzią). Drugiego karnego Jasik już wykorzystał i było 4:0. Z taką decyzją sędziego nie mógł się pogodzić bramkarz Strażaka, który wykopnął piłkę poza boisko za co otrzymał od sędziego drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną i goście musieli grać w osłabieniu (do Osia nie przyjechał rezerwowy bramkarz, więc w bramce stanął zawodnik z pola Mariusz Gardjan). Mimo tego 5 minut potem przyjezdni zdobyli honorowego gola, a jego autorem był Jarosław Korycki. W 66 min. Sebastian Grajewski idealnie zagrał do Sławomira Pauki, a ten po raz piąty umieścił piłkę w bramce Strażaka. Dziesięć minut później było już 6:1 dla Gromu, a tym razem dokładne podanie Grajewskiego wykorzystał Robert Polak. Siódmego gola z rzutu karnego strzelił Michał Michałowski w 80 min. Wynik spotkania na 8:1 dla gospodarzy ustalił kapitalnym uderzeniem z 20 m w samo okienko Subkowski.
     Po meczu trener zwycięskiego zespołu, Waldemar Brachucki, pochwalił za ambicję piłkarzy z Górnej Grupy, którzy mimo gry w osłabieniu i niekorzystnego wyniku do końca starali się walczyć. W tabeli osianie z kompletem punktów są samodzielnym liderem, natomiast Strażak jest jedenasty.Grom: Semrau-Dmuchowski,Langowski, Wiśniewski (55 Warchoł)-D.Szamocki(55 Pauka), Subkowski,Jasik, M.Łytkowski, Grajewski-W.Szamocki(46 Polak), Kierski(66 Michałowski).