https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zebrali najwięcej puszek - pojadą na wycieczkę

(jw)
Wręcznenie pucharu przez dyrektora Parku dla zwycięskiej szkoły
Wręcznenie pucharu przez dyrektora Parku dla zwycięskiej szkoły Nadesłane
Podsumowano czternastą edycję konkursu "Zamień puszki na pieniądze". Uczestnicy zebrali prawie półtorej tony aluminiowych pojemników. Srebrna Puszka powędrowała do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tucholi. Brawo!

Po raz czternasty na terenie Tucholskiego Parku Krajobrazowego przy współpracy z Przedsiębiorstwem Komunalnym zorganizowano zbiórkę surowców wtórnych - puszek aluminiowych po napojach. W akcji uczestniczyły trzy przedszkola i czternaście szkół z obszaru całego parku. Uczniowie wszystkich placówek zebrali 1 tonę 473,77 kg puszek aluminiowych. - Łącznie przez czternaście lat zebraliśmy 74,5 tony, to jest ponad 4,3 mln puszek aluminiowych - informują w Parku.

Przy słodkim poczęstunku w restauracji "Kuźnia" w Tucholi zorganizowano uroczyste podsumowanie i wręczenie cennych nagród.

Zebrał ponad 5 tys. puszek

Pierwsze miejsce, zwycięskie, zajął Konrad Gumiński ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi zebrał 5 tys. 830 puszek, drugie miejsce zajął Mateusz Cysewski z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tucholi z wynikiem 5 tys. 265 puszek, 3 tys. 683 puszki zebrał i trzecie miejsce przypadło Bartoszowi Okonkowi ze Szkoły Podstawowej w Suchej.

Puchar przechodni "Srebrna Puszka" powędrowała po raz kolejny do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tucholi, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Klonowie, a trzecie Szkoła Podstawowa w Suchej.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie w akcji otrzymali nagrody ufundowane przez Tucholski Park Krajobrazowy z dotacji WFOŚ i GW w Toruniu. - Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach "Recal" z Warszawy ufundowała gadżety i cenne nagrody oraz wyjazd uczniów ze Szkoły Podstawowej w Legbądzie na "zieloną szkołę" - dodają organizatorzy.

Zbierajcie także w wakacje

- Zbliżające się wakacje to dobra okazja do zbiórki surowców wtórnych, jakimi są aluminiowe puszki, na których można zarobić. Nie muszą zalegać na składowiskach śmieci czy też w lesie - podpowiadają.

Czytaj e-wydanie »
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska