Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zebranie sołeckie w Dąbrówce w gminie Kamień. Leszek Kot zmiażdżył sołtysową Teresę Dysput

Sandra Szymańska
Zebranie wiejskie w Dąbrówce w gminie Kamień Krajeński. Nowym sołtysem został Leszek Kot
Zebranie wiejskie w Dąbrówce w gminie Kamień Krajeński. Nowym sołtysem został Leszek Kot Fot. Sandra Szymańska
Dąbrówka rozpoczęła zebraniowy maraton w gminie Kamień. Prawie 80% poparcia w wyborach sołeckich miał nowy sołtys Dąbrówki Leszek Kot. Co ciekawe, to właśnie on 11 lat temu nie dotrwał do końca kadencji. Czy teraz będzie inaczej?

Ten pan był już sołtysem

Zebranie wiejskie w Dąbrówce trwało 2,5 godziny. Bywało i tak, że kamieńskie sesje rady miejskiej były krótsze. Do boju o stanowisko sołtysa stanęły tylko dwie osoby – obecna sołtys Teresa Dysput i Leszek Kot. Z 79 osób uprawnionych do głosowania aż 63 poparło drugiego kandydata. Kot był już sołtysem tej wsi w 2006 roku. Ten człowiek znika i wraca jak bumerang. W połowie kadencji, w 2008 roku, zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Po 11 latach ma wrócić na stanowisko sołtysa.

Do pomocy będzie miał 5 osób, które weszły w skład Rady Sołeckiej, a są to: Iwona Chmielewska, Grażyna Bukowska, Adam Grzegórski, Rafał Kuszaj i Paweł Heyser. - Dziękuję za swoje „pięć minut”. Życzę obecnej radzie owocnych lat - powiedziała sołtysowa. Teresa Dysput pożegnała się nie tylko z piastowaniem przez niecałe 8 lat funkcji sołtysa. W jesiennych wyborach samorządowych nie weszła do składu Rady Miejskiej. Nie będzie więc już ani radną, ani sołtysem.

Wolę zapłacić za mandat, ale mieć ładną drogę

- Szkoda, że nas młodych przyszło tak mało. Nowy sołtys i tak niczego nie zmieni. Będzie tak, jak było dotychczas. Władza myśli bardzo stereotypowo – że jak wieś, to może być tu brudno i śmierdzieć, nie musi być przejść dla pieszych, miejsca do zabawy dla dzieci, ani ścieżki rowerowej – zdradzili nam w kuluarach młodsi mieszkańcy wsi. O to na zebraniu zabiegali mieszkańcy sołectwa. Uważają, że na wsi potrzebne jest przejście dla pieszych na wysokości szkoły lub WDK oraz plac zabaw. Przydałoby się też wyciąć zakrzaczoną drogę w kierunku Dużej Cerkwicy. Tam, mijające się samochody, nie mają szans, by nie zarysować karoserii. Jeden z mieszkańców zwrócił uwagę obecnemu na zebraniu prezesowi ZGKiM Łukaszowi Krawczykowi, że należy zrobić coś z pojemnikiem na śmieci na ulicy Spacerowej, by to miejsce nie wyglądało jak wysypisko śmieci. Mieszkańcy porównywali drogi ich gminy z drogami w gminie Kęsowo. - Fakt, że tam mają fotoradary. Przyznam, że wolę zapłacić te dwa, trzy mandaty w roku, ale mieć ładne drogi – podsumował Rafał Kuszaj.

Dwa razy więcej fotoradarów na polskich drogach. Zobacz wideo!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska