Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zespół tucholskich syganlistów "Jenot" znany na świecie

Janina Waszczuk
Młodzi sygnaliści z Piotrem Grzywaczem, opiekunem zaprezentowali się na scenie.
Młodzi sygnaliści z Piotrem Grzywaczem, opiekunem zaprezentowali się na scenie. Nadesłane
Zespół sygnalistów myśliwskich "Jenot" z Technikum Leśnego w Tucholi uczestniczył w jubileuszowym koncercie sygnałów myśliwskich w Lubece.

Było to 60-lecia działalności sygnalistów w Lubece w Szlezwiku Holsztynie.

W tym pięknym muzycznym wydarzeniu zorganizowanym w ośrodku kultury wystąpiło osiem zespołów sygnalistów myśliwskich ze Szlezwiku Holsztynu, Meklemburgii, Hamburga i Polski oraz zespół rogów alpejskich z północnych Niemiec.

Całemu wydarzeniu patronował premier kraju związkowego Szlezwiku Holsztynu Peter Harry Carstensen. Wszystkie zaproszone zespoły koncertowały przed 300-osobową publicznością.

Zespół "Jenot" wystąpił jako pierwszy. - Na samym początku złożyliśmy życzenia jubilatom i wręczyliśmy pamiątkowy upominek z Tucholi - informuje Piotra Grzywacz, opiekun zespołu. - Kierownik zespołu - jubilata Heike Bandholz wyraziła wielką radość, że Lubeka może gościć tak znany zespół sygnalistów z Technikum Leśnego w Tucholi. Potwierdziła także zamiar przyjazdu sygnalistów z Lubeki do Tucholi na Dni Borów Tucholskich 2016 r.

Zespół zagrał cztery utwory - "Sygnał Dni Borów Tucholskich", "Bóbr na rozkładzie", "Marsz Nr 3 J. Rosnera z Pszczyny" oraz "Brneńską Fanfarę" jako wspomnienie wyjazdu do Czech i na Słowację.

- Członek naszego zespołu Marcin Schmidt zaprezentował szczególną niespodziankę - ryczenie byka jelenia podczas rykowiska - dodaje Grzywacz. - Dla wszystkich członków zespołu udział w koncercie był wielkim przeżyciem.

W skład zespołu wchodzą Szymon Pikulik, Jagoda Cemka, Karol Wiczanowski, Marcin Jankowski, Krzysztof Baranowski, Adam Kwasigroch, Kacper Zaczek, Marcin Schmidt i opiekun Piotr Grzywacz.

"Jenot" zebrał dużo gratulacji i słów uznania. Dodatkowo na specjalnie przygotowanym sześciometrowym stole pokazali kilka starych rogów myśliwskich z Tucholi, co także spotkało się z dużym zainteresowaniem. - Organizatorzy nie ukrywali podziwu i radości, że mogli gościć młodzież grającą na rogach z Technikum Leśnego w Tucholi - kolebki sygnalistyki łowieckiej w powojennej Polsce - dodaje opiekun zespołu. -Gospodarze zaplanowali nam także zwiedzanie starego miasta położonego na wyspie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska