https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Złotnicki Bieg po Zdrowie [zdjęcia]

Dariusz Nawrocki
150 zawodników wzięło udział w I Złotnickim Biegu po Zdrowie. Zwyciężył Filip Moskal, uczeń klasy trzeciej Gimnazjum im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich. Młodzież i nauczyciele ze złotnickiego gimnazjum od wielu miesięcy realizują projekt "Historia z syrenką w tle". - Bohaterem naszego projektu jest Karol Urbański, złotnicki pediatra. Nasz projekt biegnie dwutorowo. Jedna grupa przygotowuje film dokumentalny ze scenkami fabularyzowanymi na temat życia i pracy Karola Urbańskiego. Druga grupa to iventowcy, którzy organizują dla mieszkańców wydarzenia sportowe promujące zdrowy tryb życia - tłumaczy Magda Pikora, nauczycielka gimnazjum. - Było więc zdrowe gotowanie bez tłuszczu i niezdrowych polepszaczy, zajęcia z zumby i samoobrony. Będą jeszcze wycieczki, a także rajd pieszy i rowerowy - zdradza Agnieszka Kostecka, prezes Stowarzyszenia "Równe Szanse". Dziś Karol Urbański obchodziłby swoje 86. urodziny. Przez lata dbał o zdrowie mieszkańców. Robił to w tak oddany sposób, że złotniczanie do dziś bardzo ciepło go wspominają. Stąd pomysł na Bieg po Zdrowie ku jego czci. W zawodach wzięło udział 150 biegaczy, choć chętnych było dużo więcej. Organizatorzy chcieli wszystkich obdarować medalami. Przygotowali ich 150, więc w pewnym momencie zmuszeni byli zamknąć listę startową. Dwukilometrową trasę pokonali mieszkańcy Złotnik Kujawskich i okolic, uczniowie i nauczyciele gimnazjum, absolwenci, pracownicy przedszkola i szkoły podstawowej, policjanci, a nawet urzędnicy starostwa powiatowego. Pierwszy na mecie zameldowało się Filip Moskal. Drugi był Piotr Babral, a trzeci - Maciej Brola. Organizatorzy nagrodzili też najmłodszych uczestników biegu - Amandę Paliga (10 lat) i Jakuba Paliga (11 lat) oraz najstarszą zawodniczkę Grażynę Eliasz-Sójka, nauczycielkę gimnazjum. Najważniejszym efektem projektu ma być jednak film o Karolu Urbańskim. - Wszystkie role są już obsadzone. Zgłaszają się do nas osoby, które wychodzą z własnymi pomysłami. Scenariusz jest więc elastyczny. Cały czas nad nim pracujemy. W przyszłym tygodniu chcemy ruszyć z nagrywaniem zdjęć - zdradza Magda Pikora. Gimnazjalistów i ich nauczycieli wspiera Sebastian Bartkowski (twórca filmu "Makabryczna noc"), który przeprowadził w Złotnikach Kujawskich serię warsztatów filmowych. Natomiast Mariusz Bartkowski, jego brat, prowadził zajęcia z montażu.
150 zawodników wzięło udział w I Złotnickim Biegu po Zdrowie. Zwyciężył Filip Moskal, uczeń klasy trzeciej Gimnazjum im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich. Młodzież i nauczyciele ze złotnickiego gimnazjum od wielu miesięcy realizują projekt "Historia z syrenką w tle". - Bohaterem naszego projektu jest Karol Urbański, złotnicki pediatra. Nasz projekt biegnie dwutorowo. Jedna grupa przygotowuje film dokumentalny ze scenkami fabularyzowanymi na temat życia i pracy Karola Urbańskiego. Druga grupa to iventowcy, którzy organizują dla mieszkańców wydarzenia sportowe promujące zdrowy tryb życia - tłumaczy Magda Pikora, nauczycielka gimnazjum. - Było więc zdrowe gotowanie bez tłuszczu i niezdrowych polepszaczy, zajęcia z zumby i samoobrony. Będą jeszcze wycieczki, a także rajd pieszy i rowerowy - zdradza Agnieszka Kostecka, prezes Stowarzyszenia "Równe Szanse". Dziś Karol Urbański obchodziłby swoje 86. urodziny. Przez lata dbał o zdrowie mieszkańców. Robił to w tak oddany sposób, że złotniczanie do dziś bardzo ciepło go wspominają. Stąd pomysł na Bieg po Zdrowie ku jego czci. W zawodach wzięło udział 150 biegaczy, choć chętnych było dużo więcej. Organizatorzy chcieli wszystkich obdarować medalami. Przygotowali ich 150, więc w pewnym momencie zmuszeni byli zamknąć listę startową. Dwukilometrową trasę pokonali mieszkańcy Złotnik Kujawskich i okolic, uczniowie i nauczyciele gimnazjum, absolwenci, pracownicy przedszkola i szkoły podstawowej, policjanci, a nawet urzędnicy starostwa powiatowego. Pierwszy na mecie zameldowało się Filip Moskal. Drugi był Piotr Babral, a trzeci - Maciej Brola. Organizatorzy nagrodzili też najmłodszych uczestników biegu - Amandę Paliga (10 lat) i Jakuba Paliga (11 lat) oraz najstarszą zawodniczkę Grażynę Eliasz-Sójka, nauczycielkę gimnazjum. Najważniejszym efektem projektu ma być jednak film o Karolu Urbańskim. - Wszystkie role są już obsadzone. Zgłaszają się do nas osoby, które wychodzą z własnymi pomysłami. Scenariusz jest więc elastyczny. Cały czas nad nim pracujemy. W przyszłym tygodniu chcemy ruszyć z nagrywaniem zdjęć - zdradza Magda Pikora. Gimnazjalistów i ich nauczycieli wspiera Sebastian Bartkowski (twórca filmu "Makabryczna noc"), który przeprowadził w Złotnikach Kujawskich serię warsztatów filmowych. Natomiast Mariusz Bartkowski, jego brat, prowadził zajęcia z montażu. Dariusz Nawrocki
150 zawodników wzięło udział w I Złotnickim Biegu po Zdrowie. Zwyciężył Filip Moskal, uczeń klasy trzeciej Gimnazjum im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska