Zmarł Zbigniew Grugel, nadleśniczy Tucholi. Miał 62 lata

  Zmarł Zbigniew Grugel, nadleśniczy Tucholi. Miał 62 lata

  (KL)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dziś w nocy w wojskowym szpitalu w Bydgoszczy zmarł Zbigniew Grugel, nadleśniczy Tucholi.
  Zmarł Zbigniew Grugel, nadleśniczy Tucholi.

  Zmarł Zbigniew Grugel, nadleśniczy Tucholi. ©Janina Waszczuk

  Przypomnijmy, pod koniec lipca w lesie w Świcie targnął się na swoje życie. Rano wyszedł z pracy, zabrał ze sobą broń i koło krzyża strzelił do siebie. Znaleźli go strażnicy leśni, którzy z daleka usłyszeli krzyki "nie trafiłem w serce". Nadleśniczego przetransportowano do szpitala w Tucholi. Od około miesiąca był w wojskowym szpitalu w Bydgoszczy.

  Krótko po zdarzeniu w Świcie rodzina Zbigniewa Grugla oświadczyła, że jego targnięcie się na życie spowodowane było zachowaniami mobbingowymi Janusza Kaczmarka, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. - Z listu pożegnalnego naszego ojca jasno wynika, że nasz Tata został zmuszony do tego kroku - napisali Tomasz Grugel, Monika Grugel-Walenciuk i Jarosław Grugel.
  - Nie możemy dalej milczeć i chcemy powiedzieć, że przez kilkanaście dni nasz Tata był mobbingowany i prześladowany przez pana Janusza Kaczmarka, był wręcz osaczony, o czym wielokrotnie informował urzędujących dyrektorów generalnych LP, w tym obecnego pana Adama Wasiaka.

  Swoje oświadczenie wydał wówczas także Janusz Kaczmarek. Kategorycznie zaprzeczył, jakoby szykanował nadleśniczego: - Zarówno treść oświadczenia, jak i listu, jest całkowicie pozbawioną podstaw próbą przypisania mi odpowiedzialności za tragiczne zdarzenie, które miało miejsce z udziałem Pana Nadleśniczego - napisał. - Z Panem nadleśniczym łączą mnie jedynie stosunki służbowe i wynikającą z zajmowanych przez nas stanowisk podległość służbowa. Faktem jest, iż relacje służbowe między nami w pewnych okresach nie należały do łatwych, jednakże zawsze były one merytoryczne...

  Jak się dowiedzieliśmy, nie będzie sekcji. Data pogrzebu nie jest ustalona.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (62)

  Gość

  Gość

  Gość

  Gość

  Gość

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (62) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018