Dzięki wyższym peronom podróżni łatwiej wsiadają do pociągów odjeżdżających w kierunku centrum miasta oraz Nakła nad Notecią i Piły.
- Zamontowano nowe wiaty, ławki i poręcze do odpoczynku na stojąco. Jest energooszczędne oświetlenie oraz gabloty informacyjne i czytelne oznakowanie. Wygodne dojścia do przystanku ułatwiają dostęp na perony osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się. Zamontowano również stojaki rowerowe - informuje Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A
.
Koszt zadania wyniósł 4,5 mln zł netto ze środków „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
To też może Cię zainteresować
Celem Programu jest przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu, promowanie ekologicznych środków transportu oraz wspieranie polskiej gospodarki. Na jego realizację przeznaczono ponad 1 mld zł. Te środki trafiają m.in. na wybudowanie lub zmodernizowanie przystanków kolejowych, a także sfinansowanie prac związanych z zapewnieniem miejsc parkingowych dla pasażerów. W efekcie podróżni zyskają lepszy dostęp do kolejowej komunikacji wojewódzkiej i międzywojewódzkiej.
Wcześniej w regionie powstało kilka innych przystanków
Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego podróżni korzystają już z powstałych w ramach tego programu nowych przystanków Grudziądz Śródmieście, Grudziądz Tuszewo i Tuchola Rudzki Most oraz zmodernizowanego przystanku Grzybno.
Postępują prace związane z budową przejścia podziemnego na stacji Nakło nad Notecią oraz prace projektowe dla nowych przystanków Trzeciewnica i Dąbrowa Chełmińska.
W drugiej połowie marca planowane jest rozpoczęcie budowy nowego przystanku Grudziądz Rządz. W 2024 r. powstanie również nowa droga dojścia do przystanku Grudziądz Mniszek.
