
Od 23 stycznia 2021 obowiązują zmiany w niektórych obostrzeniach, m.in. tych dotyczących kwarantanny po przyjeździe do Polski.
Poznaj szczegóły na kolejnych zdjęciach - przesuń zdjęcie gestem lub naciśnij strzałkę w prawo.

W myśl nowych przepisów, kwarantanna nie będzie nakładana na osoby wjeżdżające do Polski, które przedstawią funkcjonariuszowi Straży Granicznej negatywny wynik testu diagnostycznego
w kierunku SARS-CoV-2. Dodatkowym warunkiem jest, aby test był wykonany przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku tego testu. Wynik musi być opisany w języku polskim lub w języku angielskim.

Nowe przepisy rozszerzają także katalog osób, które mogą korzystać z usług hotelowych w Polsce w czasie pandemii koronawirusa. Do grupy wyjątków dodano: sędziów sportowych, dziennikarzy, osoby realizujące w Rzeczypospolitej Polskiej projekty inwestycyjne w ramach rządowych programów, a także osoby obsługiwane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz dla pracowników Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Spółka Akcyjna w związku z wykonywaniem, poza miejscem stałego zamieszkania, zadań zawodowych związanych z obsługą wskazanych powyżej projektów inwestycyjnych.

To nie jedyne zmiany w obostrzeniach, które wprowadzono od 23 stycznia 2021 roku. Rząd wprowadził między innymi więcej wyjątków od zakazu imprez i spotkań powyżej 5 osób. Z zakazu wyłączono m.in.: szkolenia, kursy, testy kwalifikacyjne, egzaminy i ćwiczenia odbywające się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej konieczne do zapewnienia gotowości do wykonywania zadań ustawowych straży gminnych (miejskich); konkursy, olimpiady i turnieje, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 i ust. 6 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty; próbne zastosowanie materiałów egzaminacyjnych w postaci propozycji zadań, zadań egzaminacyjnych oraz ich zestawów do przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty oraz egzaminu maturalnego, o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 44zzza ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty”.