O swoich decyzjach kadrowych dziś na pierwszej konferencji prasowej poinformował Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.
Szymon Gurbin będzie odpowiadał za sprawy społeczne. Pod jego rządami znajdą się wydziały: spraw społecznych, obywatelskich, kultury,transportu, komunikacji i edukacji.
CZYTAJ TEŻ: Sesja inauguracyjna Rady Miejskiej Grudziądza
Krzysztof Dąbrowski z kolei ma skupić się przede wszystkim na przygotowaniu planu restrukturyzacji sektora gospodarki komunalnej. - Musimy oprzeć się na potencjale spółek miejskich, aby zdobyć finansowania na różne zadania - podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.
Ponadto w zakresie obowiązków Krzysztofa Dąbrowskiego będzie także gospodarka odpadami i przygotowanie koncepcji inwestycji miejskich. - Nie jesteśmy zadowoleni z dotąd prowadzonych inwestycji. Nie może być tak, że remont jednej ulicy trwa pół roku, jak na przykładzie ulica Ikara. Trzeba to zmienić - dodaje prezydent Glamowski. - Chcemy też pracować nad tym, aby prywatne tereny w mieście zostały zagospodarowane. Mamy tu na myśli m.in. grunty po Zakładach Mięsnych czy Browarze.
Krzysztof Dąbrowski nadal prezesem Wodociągów. Będąc pełnomocnikiem prezydenta ds. gospodarki komunalnej i inwestycji, jak zapewnił Krzysztof Dąbrowski, nie będzie pobierał żadnego wynagrodzenia za pełnienie tej funkcji. - To przejściowe stanowisko - mówi Krzysztof Dąbrowski. Potwierdza to prezydent Glamowski: - Docelowo zostanie powołany drugi wiceprezydent.
Sekretarz bez zmian. Skarbnik ma się "objawić" w ciągu kilku dni
Jeśli chodzi o skarbnika, to jego nazwisko mamy poznać w ciągu najbliższych kilku dni. Sekretarzem Ratusza do końca lutego będzie Jolana Herba. - Pani sekretarz wybiera się na emeryturę i wówczas zostanie ogłoszony konkurs na nowego sekretarza - wyjaśnia Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.
Jedynymi z pierwszych decyzji kadrowych nowego prezydenta było także odwołanie członków rady nadzorczej Grudziądzkiego Parku Przemysłowego. Nowymi zostali: Marcin Kuskowski i Wojciech Stybor.
Prezydent Glamowski odwołał również przewodniczącego rady nadzorczej "Wodociągów". Był nim Marek Sikora, były wiceprezydent Grudziądza. Nazwisko nowego szefa rady nadzorczej "Wodociągów" poznamy dziś.
Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza także zapowiedział że zostanie rozpisany konkurs na stanowisko dyrektora szpitala. - Myślę, że uda się go wyłonić do końca stycznia - mówi prezydent Glamowski.
Członkiem komisji konkursowej ma być m.in. Andrzej Guzowski, kontrkandydat Macieja Glamowskiego w wyborach. Tę ofertę Andrzejowi Guzowskiemu złożył prezydent Glamowski.
