Pyłek sosny ma żółto-zielona barwę i jest dość lepki. Osadza się wszędzie w okolicy, w których rosną sosny, ale niesiony przez wiatr może rozprzestrzeniać się daleko poza obszarem, który porastają te drzewa.
Pyłek sosny dokuczać będzie nam do połowy czerwca
Sosny zaczynają pylić zazwyczaj w połowie maja i okres pylenia trwa ok. 4 tygodni. To znaczy, że uciążliwy pyłek sosny towarzyszyć nam będzie mniej więcej do połowy czerwca.
Pyłek sosny nie jest szkodliwy dla człowieka, ale może niszczyć karoserię samochodu. Pyłek należy spłukiwać wodą, próbując zetrzeć go szmatką, gąbką czy nawet ręką, możemy porysować lakier auta.
Żółty pył na samochodach i w mieszkaniach w regionie. W poniższej galerii wyjaśniamy, czym jest tajemniczy pyłek i czy trzeba się go obawiać.
Pyłek sosny może powodować alergie
Pyłek dokuczać może jednak alergikom, powodując łzawienie i swędzenie oczu, katar czy kichanie. Jeśli zauważyłeś nasilenie się takich objawów w ostatnim czasie, warto odwiedzić lekarza lub poszukać pomocy u farmaceuty.
Pyłek sosnowy wykorzystywany jest w medycynie naturalnej - uważa się, że działa antystresowo, wzmacnia odporność organizmu, a nawet zbija poziom złego cholesterolu we krwi.
Pyłek sosny można stosować na poprawę libido
W sklepach internetowych i na portalach aukcyjnych, a także w stacjonarnych sklepach z preparatami ziołowymi możemy kupić pyłek sosny, który stosuje się na poprawę libido. Jak czytamy w opisie jednej z ofert, pyłek sosnowy to w istocie nasienie sosny. Zawiera on substancje identyczne w budowie co męskie hormony płciowe. Wiele kluczowych procesów życiowych zostaje zapoczątkowanych właśnie poprzez hormony, stąd dużo od nich zależy, m.in. nastrój, poziom energii, pociąg płciowy i potencja.
Żółty pyłek zaatakował okolice waszych domów? Czekamy na wasze zdjęcia pod adresem [email protected].
