MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ZUS uruchomił e-wizyty także w języku migowym PJM

Małgorzata Stempinska
Małgorzata Stempinska
W trakcie e-wizyty klienci mogą w ten sposób pozyskać informacje dotyczące emerytur i rent, zasiłków, kwestii związanych z prowadzeniem firmy czy potwierdzeniem profilu PUE. Uzyskają również informacje w zakresie świadczeń międzynarodowych.
W trakcie e-wizyty klienci mogą w ten sposób pozyskać informacje dotyczące emerytur i rent, zasiłków, kwestii związanych z prowadzeniem firmy czy potwierdzeniem profilu PUE. Uzyskają również informacje w zakresie świadczeń międzynarodowych. ZUS Oddział w Bydgoszczy
Od 16 lutego osoby głuche i niedosłyszące mogą porozmawiać z ekspertem ZUS przez internet także w języku migowym. E-wizytę mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące.

Zobacz wideo: Wiek emerytalny pójdzie w górę? Czy będziemy pracować do 70?

Od października ubiegłego roku klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą umawiać się na e-wizytę w ZUS. Codziennie taką formę kontaktu wybiera kilkaset osób. Podczas e-wizyty, czyli wideorozmowy z pracownikiem ZUS klienci mogą załatwiać swoje sprawy w ZUS bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy połączenie internetowe i urządzenie z kamerą i mikrofonem np. telefon, komputer, tablet. Klient wybiera dogodny dla siebie termin i godzinę wizyty online. Na wirtualną wizytę można umówić się w dni robocze w godzinach od 9 do 14.30. E-wizyta może trwać nie dłużej niż 20 minut. Może wziąć w niej udział opiekun faktyczny lub prawny. Wtedy klient powinien zaznaczyć odpowiednią opcję jeszcze na etapie rezerwacji. Jeżeli klient posiada pełnomocnictwo, które jest zarejestrowane w ZUS, może także odbyć e-wizytę w imieniu innej osoby.

Klienci mogą w ten sposób pozyskać informacje dotyczące emerytur i rent, zasiłków, kwestii związanych z prowadzeniem firmy czy potwierdzeniem profilu PUE. Uzyskają również informacje w zakresie świadczeń międzynarodowych.

E-wizyta ZUS w języku migowym. Jak się na nią umówić?

Szacuje się, że liczba głuchych osób w Polsce sięga około 500 tys., a 900 tys. Polaków ma poważny uszczerbek słuchu. Bariera komunikacyjna często uniemożliwia im samodzielne załatwienie spraw. To właśnie z myślą o tych osobach ZUS uruchomił e-wizyty w języku migowym PJM.

- Teraz osoby głuche i niedosłyszące mogą także umawiać się na konsultacje w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Aby zarezerwować e-wizytę należy na stronie www.zus.pl/e-wizyta wybrać „umów się na e-wizytę”, a następnie w prawym górnym rogu wybrać „umów e-wizytę w języku migowym (PJM)”. W kolejnym kroku należy wskazać temat wideorozmowy oraz zaznaczyć jej termin.

Nie przegap

Warto dodać, że e-wizytę mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące. Na stronie e-wizyt ZUS zastosował kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska