Zwycęstwa Wisły, Startu i Chełminianki

Piłkarze Wisły Nowe po raz pierwszy po powrocie do IV ligi wygrali na wyjeździe. W Kruszwicy pokonali Gopło 4:0. Sławomir Wojciechowski
Po raz pierwszy w tym sezonie czwartoligowcy z Nowego, Warlubia i Chełmna wygrali swoje mecze w jednej kolejce. Chełminianka została nowym liderem.

SPARTA BRODNICA - CHEŁMINIANKA CHEŁMNO 0:1 (0:1)
Bramka: Majorek (30).
CHEŁMINIANKA: Kawała - Pa. Śmigielski, Baranowski, Orlicki, Majorek - Kaczkowski, Sz. Marks - Węgierek, Rogulski (80. Olszewski), Cylc (43. Dąbrowski) - Gross (90 +3. Chojnacki).

Piłkarze Chełminianki przełamali złą passę spotkań ze Spartą Brodnica. - W 1. części narzuciliśmy swój styl gry - informuje grający trener zespołu z Chełmna Rafał Baranowski. - W 30. min. przeprowadziliśmy fajną akcję z dużą wymianą podań. Zakończył ją celnym strzałem Bartek Majorek. Po przerwie nastawiliśmy się na kontry. Kilka razy groźnie Spartę skontrowaliśmy, ale zabrakło skutecznego wykończenia i szczęścia. Z drugiej strony szczęście mieliśmy pod własną bramką, bo rywale mieli poprzeczkę i słupek.

Przy porażce Unii Solec Kujawski w Mogilnie z Pogonią 0:1 (0:0) Chełminianka została nowym liderem. Ostatni raz była nim w sezonie 2013/14.

GOPŁO KRUSZWICA - WISŁA NOWE 0:4 (0:0)
Bramki: Horna 2 (47, 79), Marczyński (58 - samob.), Pokora (87).
WISŁA: Wiśniewski - Torłop, Filip, Ziółkowski, Chojnacki- Sadowski, Górski (76. Wojciechowski), Reszke (81. Pokora) - Horna (85. Zimny), Elminowski (78. Kopiński), Piórek.

Nowianie odnieśli pierwsze zwycięstwo na wyjeździe. Pierwsza połowa starcia beniaminków nie przyniosła wielu emocji. Znacznie ciekawiej było po przerwie. W 47. min. wynik otworzył Michał Horna. Jedenaście minut później, po ostrym dośrodkowaniu Radosława Piórka, Dawid Marczyński niefortunnie trafił do własnej bramki Gopła. Ten gol podciął skrzydła gospodarzom. Wiślacy poszli za ciosem. W 79. min. Horna poradził sobie z defensorami i strzałem w długi róg podwyższył na 3:0. W 85. min. Dominik Kostrzak w krótkim czasie ujrzał dwie żółte kartki. I musiał opuścić boisko. Nowianie szybko wykorzystali przewagę. Wynik końcowy ustalił Michał Pokora.

START WARLUBIE - ORLĘTA ALEKSANDRÓW KUJAWSKi 3:1 (1:0)
Bramki: Smieszny (18), Binerowski (77), D. Klimek (89) - Nowicki (48).
START: Woźniak - Barszczewski, Rombalski, Adamczyk, Simson - Binerowski (90.Oparka), Śmietanko, Dreszler, Manthey (80. P.Klimek) - Fafiński (52. Zarembski), Reise (82. D.Klimek).

Drugą wygraną w sezonie zanotowali warlubianie.
- Mecz toczył się pod nasze dyktando - uważa trener Marcin Stoppel. - Przy pierwszym golu pomógł nam rywal niefortunnie przecinając dośrodkowanie Kuby Dreszlera. W 2. części dobrą zmianę dał Michał Zarembski, który rozruszał naszą grę. Asystował przy golu Kuby Binerowskiego. Premierowe trafienie w IV lidze zaliczył Dawid Klimek.