https://pomorska.pl
reklama

Żyjemy na ludzkich szczątkach...

Szczątki ludzkie w wykopie na skrzyżowaniu ulicy Marszałka Focha, Gdańskiej i Jagiellońskiej w Bydgoszczy
Szczątki ludzkie w wykopie na skrzyżowaniu ulicy Marszałka Focha, Gdańskiej i Jagiellońskiej w Bydgoszczy Fot. mmbydgoszcz
Groby żołnierzy wszystkich armii z wojen światowych. Rozstrzelani i zmarli z chorób cywile. Ciała grzebane przypadkiem w rowach, lejach po bombach lub okopach. Zapomniane cmentarze wokół kościołów. W kościach zapisana historia.

Żyjemy na ludzkich szczątkach. Tę prawdę potwierdzają celowe i przypadkowe odkrycia budowlane i archeologiczne.

Więcej na ten temat przeczytaj w piątek (10 lipca) w magazynowym wydaniu "Gazety Pomorskiej". Opowiadają archeolodzy Anna i Wojciech Siwiak.

Wybrane dla Ciebie

Czerwcowa waloryzacja emerytur - jest nowy wskaźnik. Tak urosną świadczenia od lipca

Czerwcowa waloryzacja emerytur - jest nowy wskaźnik. Tak urosną świadczenia od lipca

Skrzydłokwiat po tym zakwitnie bujnie i wystrzeli mnóstwem nowych, młodych liści

Skrzydłokwiat po tym zakwitnie bujnie i wystrzeli mnóstwem nowych, młodych liści

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska