- Prokurator przedstawił Sebastianowi R. zarzut dokonania zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem w czerwcu w Chojnowie 18-miesięcznego chłopczyka. Po przesłuchaniu 32-letniego mężczyzny w charakterze podejrzanego, prokurator skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące - powiedziała nam Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.
Sąd zastosował wobec zatrzymanego areszt. Jak ustaliliśmy, Sebastian R. nie jest ojcem pokrzywdzonego dziecka.
- Matka dziecka poznała go przez internet. To mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Pod koniec maja przyjechał do Chojnowa i już został w mieszkaniu kobiety - dodaje Lidia Tkaczyszyn.
Nie tylko Sebastian R. usłyszał zarzuty. Również matka chłopca odpowie za swoje czyny. - Prokurator przedstawił jej zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że mimo podejrzeń, że jej dziecko może być ofiarą przemocy seksualnej ze strony jej partnera, nadal pozwalała mu opiekować się dzieckiem, zabierać na noc do drugiego pokoju. Kobieta nie zawiadomiła organów ścigania, na skutek czego doszło do zgwałcenia dziecka - informuje prokurator Lidia Tkaczyszyn.
Zobacz też: Atak na załogę karetki w Opolu. Szef ratowników zawiadamia prokuraturę