7 medali Grudziądzkiego Klubu Karate Kyokushin w międzynarodowym turnieju w Ostródzie

Maryla RzeszutZaktualizowano
Znakomity występ zaliczyli młodzi zawodnicy Grudziądzkiego Klubu Karate Kyokushin w międzynarodowym turnieju w Ostródzie. Z prawej - trener Janusz Kalamarski <br>
Znakomity występ zaliczyli młodzi zawodnicy Grudziądzkiego Klubu Karate Kyokushin w międzynarodowym turnieju w Ostródzie. Z prawej - trener Janusz Kalamarski Grudziądzki Klub Karate Kyokushin
Grudziądzanie wywalczyli 3 złote, 3 srebrne i jeden brązowy medal podczas I Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin w Ostródzie. Startowało w nim 404 zawodników z 36 klubów polskich i reprezentacja Rosji.

Młodzi, grudziądzcy karatecy sprawdzili się w zawodach. 404 zawodników z 36 klubów polskich i reprezentacja Rosji - tylu uczestników walczyło w I Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w Ostródzie. Wystąpiła tam ekipa Grudziądzkiego Klubu Karate Kyokushin prowadzona przez sensei Janusza Kalamarskiego, trenera Polskiego Związku Karate.

Grudziądzanie wywalczyli 3 złote, 3 srebrne i jeden brązowy medal. Wszyscy nasi karatecy walczyli bardzo ambitnie, a miejsca na podium zajęło siedmioro z nich.

Mikołajkowy turniej w Grudziądzkim Klubie Karate Kyokushin Janusza Kalamarskiego

Wyniki. W kumite (walki) 1. miejsce i złoto w kategorii wiekowej 10 lat zdobył Franciszek Modzelewski, a drugie lokaty i srebrne krążki w kat. 11 lat - Amelia Soszyńska i Jakub Otremba.
W kata (walki reżyserowane) 1. miejsce i złoty medal wywalczył Jan Januszewski w kat. do lat 9. Także 1. miejsce i złoto Laura Jankowska (do 7 lat). 2. miejsce i srebro zdobyła Aniela Redmerska (kat. do lat 7), a trzecią lokatę i brąz - Inga Czarnecka (do lat 10).

Młodzi karatecy trenują w Szkole Podstawowej nr 3 w Grudziądzu.

Sportowe Podsumowanie Weekendu - odcinek 31.