Afera fakturowa w Inowrocławia z wątkami... obyczajowymi

(dan)
Radni Maciej Basiński, Marcin Wroński i Marek Słabiński
Radni Maciej Basiński, Marcin Wroński i Marek Słabiński Dariusz Nawrocki
Radni PiS i Nowego Inowrocławia ujawnili zdjęcia, które mają świadczyć o wyjątkowej zażyłości urzędnika, który usłyszał zarzuty w aferze fakturowej oraz osób publicznych.

Konferencja prasowa, którą zorganizowali radni Maciej Basiński, Marek Słabiński i Marcin Wroński dotyczyła afery fakturowej. - Afera ta wstrząsnęła mieszkańcami. Tymczasem prezydent miasta Ryszard Brejza i poseł Krzysztof Brejza próbują od siebie oddalić jakiekolwiek powiązania z osobami, które usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Ta konferencja ma na celu ściągnięcie maski manipulacji, nieprawdy i fałszu - mówił Marcin Wroński.

Podkreślił, że to co kilka dni temu ujawnił na konferencji prasowej Ireneusz Stachowiak, potwierdza przypuszczenia radnych opozycji. - Wydział kultury i promocji był wydziałem manipulacji, wydziałem walki z opozycją, którego ja byłem również jedną z ofiar - mówił Wroński. Przypomniał płatne ogłoszenie ratusza w "Pomorskiej", w którym czytał paszkwile na swój temat. Artykuł stworzyli wówczas urzędnicy wydziału kultury.

Pisaliśmy o tym w artykule:Radny Marcin Wroński kontra inowrocławski ratusz. Bój to nie jest ostatni(?)

- To jest przykład na to, do czego ten wydział był stworzony. Powstał, by niszczyć ludzi, pisać hejty i tworzyć memy uderzające w opozycję - mówił.

Był oburzony tym co ujawnił Stachowiak - mianowicie, że poseł Brejza miał mieć wpływ na codzienną pracę wydziału.

Ostre słowa Ireneusza Stachowiaka o Ryszardzie Brejzie i Krzysztofie Brejzie

Wroński stwierdził, iż poseł w przekazach medialnych wypierał się bliższych znajomości z byłą naczelnik wydziału kultury. Zaprezentował zdjęcie z portalu społecznego, na którym była naczelnik w towarzystwie innych urzędników prezentuje kartkę z napisem "#Krzysiek, najlepszego!". - Jakbym chciał złożyć posłowi życzenia, to nie nazwałbym go Krzysiem. To świadczy o pewnym stopniu zażyłości, jaka panowała w tym środowisku. Ja na posłów nie mówię: Tomuś, Jaruś, Marcinek, Maruś - przekonywał Wroński.

Na kolejnym zdjęciach widać selfie, jakie była naczelnik zrobiła sobie z posłem. Są też zdjęcia pracowników wydziału kultury rozklejający plakaty posła Brejzy. Radny Marek Słabiński przekonuje, że robili to 1 października 2015 roku o godzinie 13. - Robili to w godzinach pracy - podkreśla.

Radni pokazali też zdjęcie, na którym widnieje urzędnik Wojciech Sz., który już usłyszał zarzuty w aferze fakturowej oraz Patryk Kaźmierczak z PO, jeden z głównych współpracowników posła Brejzy. - Ewidentnie panowie trzymają naczynia, w który się pije drinki. Widać, że te osoby dobrze się znały. To nie był układ typowo służbowy, tylko towarzyski, a może nawet biznesowy - stwierdził Wroński.

Radny Maciej Basiński zaprezentował zdjęcie, na którym Wojciech Sz. przytula się do Adrianny Herrmann, aktualnego rzecznika prasowego ratusza. - Rozumiem, że miłość i młodość ma swoje prawa. Jest to rzecznik prasowy, który ma najbliższy kontakt z panem prezydentem i ma sporą wiedzę na temat tego co dzieje się w ratuszu. Mamy obawy, czy z urzędu miasta nie będą wypływały kluczowe informacje w śledztwie dotyczącym afery fakturowej. Dlatego jako opozycja wnioskujemy o zawieszenie w obowiązkach rzecznika prasowego pani Adrianny Herrmann i przeniesienie jej na inne stanowisko do czasu wyjaśnienia afery fakturowej - mówił Basiński.

Głośno jest ostatnio również o Małgorzacie S., właścicielce restauracji, która również usłyszała zarzuty w aferze fakturowej. Marcin Wroński przyznaje, że przez pewien czas była ona w PiS, ale w ostatnich wyborach wspierała prezydenta Brejzę. Na konferencji zaprezentował zdjęcie, na którym Małgorzata S. siedzi tuż za prezydentem.

Walka o uzyskanie PiS-owskiej nominacji?

Co na to ratusz?
Oto oświadczenie, jakie otrzymaliśmy od Adrianny Herrmann:

"W nawiązaniu do dzisiejszej konferencji niektórych inowrocławskich radnych, przesyłamy stanowisko ratusza w tej sprawie.
Panowie Ireneusz Stachowiak i Marcin Wroński swoim radykalizmem konkurują między sobą w walce o uzyskanie PiS-owskiej nominacji na kandydata prezydenta miasta. Jeżeli są jakieś nowe fakty w „aferze” to są nimi raczej związki Marcina Wrońskiego z Małgorzatą S., której prokuratura postawiła niedawno zarzuty udziału w wyprowadzeniu pieniędzy z Urzędu Miasta.
Zadziwiające jest, jak ochoczo kilka tygodni temu, a więc wiele miesięcy po ujawnieniu kradzieży, minister Gowin udzielał w Inowrocławiu rekomendacji Marcinowi Wrońskiemu przy wsparciu Małgorzaty S. (od redakcji: otrzymaliśmy zdjęcie, na którym widniej między innymi: minister Gowin, Wroński i właśnie Małgorzata S.)
Przypominamy, że to prezydent Ryszard Brejza pierwszy poinformował prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa w urzędzie. Zapewniamy, że Prezydent - jako pokrzywdzony - zrobi wszystko, co możliwe, aby odzyskać ukradzione środki, również od Małgorzaty S., bez względu na prośbę ukierunkowania jego uwagi na inne sprawy.
Intrygujące jest, jak to się dzieje, że podejrzana Małgorzata S. kandydowała w kolejnych wyborach z PiS, Solidarnej Polski, a dziś wspiera Marcina Wrońskiego z Porozumienia Gowina – ugrupowania współrządzącego Polską.
Co do współpracy z posłem, ponownie informujemy, że inowrocławski urząd, niewiele rzadziej od posła Brejzy, odwiedzali inni posłowie, wśród których można było znaleźć również posłów PiS. Przypominamy, że dzięki współpracy z posłem Brejzą udało się zrealizować kilka ważnych dla miasta zamierzeń rządowych: budowa obwodnicy, utworzenie ośrodka egzaminacyjnego na prawo jazdy WORD, modernizacja dworca PKP, uzyskanie wsparcia finansowego na modernizację stadionu miejskiego, budowa nowego budynku Urzędu Skarbowego, rozbudowa budynku Komendy Powiatowej Policji i wiele, wiele innych.
Ponownie apelujemy, że jeżeli radnym coś wiadomo na temat jakichkolwiek niedozwolonych nacisków na urzędników samorządowych, powinni sprawę skierować do prokuratury, albo nie upowszechniać nieprawdy
".

Do apelu radnych opozycji pani rzecznik się nie odniosła.

Oświadczenie Platformy Obywatelskiej

Poprosiliśmy o komentarz radnego Patryka Kaźmierczaka. Poinformował nas, że otrzymamy odpowiedź zarządu powiatowego Platformy Obywatelskiej. I nadeszła, a w niej zdjęcia, na których radni Basiński, Wroński i Słabiński: stoją, siedzą lub kroją tort w towarzystwie... Małgorzaty S.

A oto treść listu, który otrzymaliśmy:

"Wymowne jest, że podczas konferencji PIS pojawili się radni, którzy jeszcze niedawno tak chętnie fotografowali się w towarzystwie prominentnej działaczki PiS i partii J. Gowina - Małgorzaty S. z 7 zarzutami w sprawie lewych faktur. Ewidentnie próbują teraz wywinąć się od politycznej odpowiedzialności za promowanie i bliskie kontakty z partyjną koleżanką M. Wrońskiego podejrzaną o wyprowadzenie kilkudziesięciu tys. zł. poprzez lewe faktury.
Można się tylko domyślać, że wzmożona aktywność pana Wrońskiego i jego popleczników, ma związek z faktem, iż wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wycofał swoją rekomendację dla niego jako kandydata na prezydenta Inowrocławia. W oficjalnym piśmie do władz PiS stwierdził, iż kandydatura Wrońskiego nie ma szans w starciu z Ryszardem Brejzą.
Poczucie osobistej klęski M. Wrońskiego motywuje go jak widać do wygadywania publicznie głupot oraz wypierania się przez niego i jego kolegów z PiS z bliskiej znajomości z oszustką z partii PiS/Porozumienie Gowina".
Przypominamy, że w pensjonacie tej businesswoman, na który wystawiane były lewe faktury na usługi noclegowe i gastronomiczne, bawiła się na imprezach integracyjnych wierchuszka inowrocławskiego PiS.
W jednym trzeba się zgodzić z M. Wrońskim - istnieje odpowiedzialność za struktury, którymi się zarządza. Ponosi wszystkie konsekwencje z brylowania w otoczeniu J. Gowina pani Małgorzaty S., ponieważ jest szefem miejskich struktur tej partii.
"

Odpowiedź Marcina Wrońskiego przyszła bardzo szybko:

"Brak merytorycznych argumentów, manipulacja i kłamstwo. To są elementy jakie zawiera oficjalna odpowiedź ratusza na konferencję radnych opozycji. Oświadczam, że nie mam i nie miałem, żadnych związków z panią Małgorzatą S. – jedną z wielu osób którym prokuratura postawiła zarzuty w aferze fakturowej.
Tej pani po prostu nie znam, czego nie możne powiedzieć Ryszard Brejza. O tym świadczą wspólne zdjęcia z konwencji wyborczej. Co ciekawe w pierwszym rzędzie siedzi Wojciech S. – kolejna osoba której prokuratura postawiła zarzuty. Zdjęcia te są ogólnodostępne w internecie.
Wspomniane w oświadczeniu spotkanie z premierem Jarosławem Gowinem było otwarte, mógł na nie przyjść każdy.
"

Inowrocław w liczbach. Tego na pewno nie wiecie [ciekawostki]

Wideo

Komentarze 17

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

o
oralny opozycjonista
W dniu 22.05.2018 o 14:23, radio maRyja napisał:

Cymbale to był przyjazd z okazji szczytu NATO, który był organizowany przez Polskę, zaproszenie od Komorowskiego dostał Obama,ale że tak jak i Komorowski zakończył urząd więc w 2017 do Polski przybył Trampek,którego tym fuksem spotkał  Maliniak, myślę że drugiej okazji nie będzie- bo Maliniak to poziom burmistrza a Trump choć porąbany,ale to jednak prezydent - w dodatku USA.

Szczyt NATO stary ośle z demencją odbył się w 2016 roku brał w nim udział Obama jeszcze, w lipcu 2017 przybył Trump na zaproszenie Andrzeja Dudy już ci powtarzałem że google nie boli no ale ty jak widać piszesz historię od nowa a więc zmień leki :)

r
radio maRyja
W dniu 22.05.2018 o 10:09, Gość napisał:

 Na zaproszenie Bronka to byś chyba Ty bardzo tego chciał bo Bronek urząd złożył w 2015, Trump objął pod koniec 2016(zaprzysiężenie w 2017) a przyjechał w lipcu 2017 więc albo Ci się już choroba starcza na pamięć rzuciła albo marnie prowokujesz na zakończenie proszę sobie wpisać w google (nie gryzie) kto go zaprosił tam jest taki mądry artykuł mediów wolnościowych oczywiście(Wyborcza) troszeczkę się nauczysz może historii najnowszej.

Cymbale to był przyjazd z okazji szczytu NATO, który był organizowany przez Polskę, zaproszenie od Komorowskiego dostał Obama,ale że tak jak i Komorowski zakończył urząd więc w 2017 do Polski przybył Trampek,którego tym fuksem spotkał  Maliniak, myślę że drugiej okazji nie będzie- bo Maliniak to poziom burmistrza a Trump choć porąbany,ale to jednak prezydent - w dodatku USA.

A
Andrzej Burek wyszedł

To ta Agnieszka, która podpisywała się Kasia czy jakoś tak, obrzucając kilka lat temu przeciwników Brrejzy? Dobrze kojarzę?

Pisala to z ko9mputera w domu co wykryła to Policja czy jakoś tak? Urząd propagandy hahah.

G
Gość

" Tramp był w Polsce to był na zaproszenie poprzedniego prezydenta(dokładnie Bronka), choć podówczas obowiązki tego pełnił już duDa to zaproszenia obowiązują bo taka jest kultura dyplomacji"

Na zaproszenie Bronka to byś chyba Ty bardzo tego chciał bo Bronek urząd złożył w 2015, Trump objął pod koniec 2016(zaprzysiężenie w 2017) a przyjechał w lipcu 2017 więc albo Ci się już choroba starcza na pamięć rzuciła albo marnie prowokujesz na zakończenie proszę sobie wpisać w google (nie gryzie) kto go zaprosił tam jest taki mądry artykuł mediów wolnościowych oczywiście(Wyborcza) troszeczkę się nauczysz może historii najnowszej.

r
radio maRyja
W dniu 21.05.2018 o 20:15, Gość napisał:

No i proszę, kto jest winien w/g TVN24 za przekręty w Ratuszu Brejzy? Oczywiście PiS. Kto jest winien za złodziejską aferę reprywatyzacyjną w Warszawie w/g HG-W - a jakżeby inaczej jak nie PiS. Kto jest winien w/g posła Brejzy za złodziejstwo Amber Gold - oczywiście "piSowskie" SKOKI itd.itp.Zaraz się okaże, że za wszystkie złodziejstwa, przekręty i afery 8=letnich rządów PO odpowiada nie kto inny, tylko Kaczyński i PiS. Jakie to jest OBRZYDLIWE I ŻENUJĄCE!

  Przecież to ludzie PiSu po "szkoleniu" w Kruszwicy zaczęli doić kasę w Inie.

  Złodziejską prywatyzację zaczął Lech Smoleński- jego ludzie pozostali w ratuszu i jak to w ich zwyczaju doili w najlepsze już pod rządami HGW.

  A kto założył SKOK, który wygenerował miliardy strat a dziś jest dumnym senatorem PiSu i bierze kasę "bo mu się należy!"?

  A czyż Brejza nie udowodnił konszachtów finansowych między tymi złodziejami?

  Przez te wspomniane lata Kaczor osobiście nie kradł,ale dysponował armią dywersantów,którzy dla wielkości PiSu robili to za niego, dziś nie kradną- dziś biorą bo im się to po prostu należy- jak to wójtowa Brocha raczyła poinformować.

 

OBRZYDLIWE I ŻENUJĄCE :excl: :excl: :excl:

 

Bronek to się nadawał ale na sołtysa Wąchocka ciekawe że o rangach nie pisałeś typowy wyborco oralnej jak Trump był w Polsce no ale co Ty możesz o świecie wiedzieć skoro wiedzę czerpiesz od kolesi spod budki z piwem

Jak Tramp był w Polsce to był na zaproszenie poprzedniego prezydenta(dokładnie Bronka), choć podówczas obowiązki tego pełnił już duDa to zaproszenia obowiązują bo taka jest kultura dyplomacji(ale co ty o tym możesz wiedzieć) po za tym Tramp wyklepał kilka sloganów na temat kraju  o którym ma tyle pojęcia "co świnia o gwiazdach", ale mimo wszystko przywołał imię Wałęsy co PiSowska swołocz ,która w ostatnie chwili została ściągnięta spod budek z piwem w iście dyplomatyczny sposób "skomentowała"

 

No... a teraz już możesz się jak Maliniak w oczekiwaniu na samolot ponadymać :D

M
Mariola

Ale się kopią po kostkach ! Może jednak coś dobrego dla inowrocławian i Inowrocławia z tego wyniknie ?

A MY patrzymy i słuchamy uważnie.

G
Gość

Jeden z radnych na zdjęciu chodzi ubrany od stop do głowy w Armanim i Hugo Bossie. Jeździ mercedesem gl a latem porsche 911 Cabrio. Po co panu bycie prezydentem ?

G
Gość

Jeden z radnych na zdjęciu chodzi ubrany od stop do głowy w Armanim i Hugo Bossie. Jeździ mercedesem gl a latem porsche 911 Cabrio. Po co panu bycie prezydentem ?

G
Gość

Ktoś ma zdjęcia z bydgoskich dyskotek gdzie jeden z lokalnych polityków obściskuje się z jakąś grubą blondyną? :)

K
Kroll

Panowie, słoma wam z butów wystaje.

G
Gość
W dniu 21.05.2018 o 20:07, radio maRyja napisał:

Myślę MałaPiSdo że nie doczytałaś do końca więc ja ci pomogę dojść do tego momentu:Ciekawe co :DCóż pewien burmistrz- taki z Kruszwicy chciał wymusić na duDzie podobną sprawę... Bronka niema obwodnica Ina jest, Maliniak jest obwodnicy Kruszwicy niema- to ja już wolę scenki wymuszone z Bronkiem niż durnowate, zupełnie nie wymuszone miny pRezydenta, który w Stanach może co najwyżej z burmistrzami podyskutować gdyż ranga jaką reprezentuje nie upoważnia go do kontaktów z prawdziwymi politykami USA bo o Trampku nawet nie wspomnę :(

Bronek to się nadawał ale na sołtysa Wąchocka ciekawe że o rangach nie pisałeś typowy wyborco oralnej jak Trump był w Polsce no ale co Ty możesz o świecie wiedzieć skoro wiedzę czerpiesz od kolesi spod budki z piwem
G
Gość

No i proszę, kto jest winien w/g TVN24 za przekręty w Ratuszu Brejzy? Oczywiście PiS. Kto jest winien za złodziejską aferę reprywatyzacyjną w Warszawie w/g HG-W - a jakżeby inaczej jak nie PiS. Kto jest winien w/g posła Brejzy za złodziejstwo Amber Gold - oczywiście "piSowskie" SKOKI itd.itp.
Zaraz się okaże, że za wszystkie złodziejstwa, przekręty i afery 8=letnich rządów PO odpowiada nie kto inny, tylko Kaczyński i PiS. Jakie to jest OBRZYDLIWE I ŻENUJĄCE!

r
radio maRyja
W dniu 21.05.2018 o 15:38, MałaMi napisał:

Od dawna wiadomo, że wszyscy byli przyjaciółmi.

Myślę MałaPiSdo że nie doczytałaś do końca więc ja ci pomogę dojść do tego momentu:

 

W nawiązaniu do dzisiejszej konferencji niektórych inowrocławskich radnych, przesyłamy stanowisko ratusza w tej sprawie.
 
Panowie Ireneusz Stachowiak i Marcin Wroński swoim radykalizmem konkurują między sobą w walce o uzyskanie PiS-owskiej nominacji na kandydata prezydenta miasta. Jeżeli są jakieś nowe fakty w „aferze” to są nimi raczej związki Marcina Wrońskiego z Małgorzatą S., której prokuratura postawiła niedawno zarzuty udziału w wyprowadzeniu pieniędzy z Urzędu Miasta. Zadziwiające jest, jak ochoczo kilka tygodni temu, a więc wiele miesięcy po ujawnieniu kradzieży, minister Gowin udzielał w Inowrocławiu rekomendacji Marcinowi Wrońskiemu przy wsparciu Małgorzaty S. (od redakcji: otrzymaliśmy zdjęcie, na którym widniej między innymi: minister Gowin, Wroński i właśnie Małgorzata S.) Przypominamy, że to prezydent Ryszard Brejza pierwszy poinformował prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa w urzędzie. Zapewniamy, że Prezydent - jako pokrzywdzony - zrobi wszystko, co możliwe, aby odzyskać ukradzione środki, również od Małgorzaty S., bez względu na prośbę ukierunkowania jego uwagi na inne sprawy. Intrygujące jest, jak to się dzieje, że podejrzana Małgorzata S. kandydowała w kolejnych wyborach z PiS, Solidarnej Polski, a dziś wspiera Marcina Wrońskiego z Porozumienia Gowina – ugrupowania współrządzącego Polską. Co do współpracy z posłem, ponownie informujemy, że inowrocławski urząd, niewiele rzadziej od posła Brejzy, odwiedzali inni posłowie, wśród których można było znaleźć również posłów PiS. Przypominamy, że dzięki współpracy z posłem Brejzą udało się zrealizować kilka ważnych dla miasta zamierzeń rządowych: budowa obwodnicy, utworzenie ośrodka egzaminacyjnego na prawo jazdy WORD, modernizacja dworca PKP, uzyskanie wsparcia finansowego na modernizację stadionu miejskiego, budowa nowego budynku Urzędu Skarbowego, rozbudowa budynku Komendy Powiatowej Policji i wiele, wiele innych. Ponownie apelujemy, że jeżeli radnym coś wiadomo na temat jakichkolwiek niedozwolonych nacisków na urzędników samorządowych, powinni sprawę skierować do prokuratury, albo nie upowszechniać nieprawdy/.../
 
Wymowne jest, że podczas konferencji PIS pojawili się radni, którzy jeszcze niedawno tak chętnie fotografowali się w towarzystwie prominentnej działaczki PiS i partii J. Gowina - Małgorzaty S. z 7 zarzutami w sprawie lewych faktur. Ewidentnie próbują teraz wywinąć się od politycznej odpowiedzialności za promowanie i bliskie kontakty z partyjną koleżanką M. Wrońskiego podejrzaną o wyprowadzenie kilkudziesięciu tys. zł. poprzez lewe faktury.

 

Ciekawe co :D

 

W dniu 21.05.2018 o 17:00, Pablo napisał:

Jak oni mogą podać budowę obwodnicy i modernizację dworca PKP jako zasługę posła Brejzy. Pierwsze zostało wymuszone przez scenkę z koparkami i Komorowskim, natomiast drugie wciąż woła o pomstę do nieba. 

Cóż pewien burmistrz- taki z Kruszwicy chciał wymusić na duDzie podobną sprawę... Bronka niema obwodnica Ina jest, Maliniak jest obwodnicy Kruszwicy niema- to ja już wolę scenki wymuszone z Bronkiem niż durnowate, zupełnie nie wymuszone miny pRezydenta, który w Stanach może co najwyżej z burmistrzami podyskutować gdyż ranga jaką reprezentuje nie upoważnia go do kontaktów z prawdziwymi politykami USA bo o Trampku nawet nie wspomnę :(

P
Pablo

Jak oni mogą podać budowę obwodnicy i modernizację dworca PKP jako zasługę posła Brejzy. Pierwsze zostało wymuszone przez scenkę z koparkami i Komorowskim, natomiast drugie wciąż woła o pomstę do nieba. 

G
Gość

wasza wiedza na temat samorządu terytorialnego to nul, sami się osmieszacie

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3