Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra. Ale to był mecz! Anwil w finale mistrzostw Polski. Zobaczcie ostatnie minuty meczu! [wideo, zdjęcia]

JP, maz
Anwil w finale ligi koszykarzy! Po raz pierwszy od ośmiu lat. Włocławek oszalał z radości Paweł Czarniak
Anwil Włocławek pokonał Stelmet Zielona Góra 85:83, choć jeszcze w ostatniej kwarcie przegrywał 19 punktami! Pierwszy mecz o mistrzostwo ze Stalą Ostrów już w czwartek we Włocławku. Mamy wideo z szatni!

Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra 85:83 (14:25, 21:20, 12:20, 38:18)
ANWIL: Almeida 19 (3), Łączyński 16 (1), Nowakowski 7 (1), Sobin 6, Airington 2 oraz Hosley 22 (1), Zyskowski 8 (1), Leończyk 4, Wojciechowski 1, Ihring 0, Delas 0.
STELMET: Savovic 19, Zamojski 17 (5), Florence 15 (3), Koszarek 7, Dragicevic 6, Gecevicius 15 (5), Hrycaniuk 4, Matczak 0, Muric 0.

Takimi meczami przechodzi się do historii. Do 33 minuty finał dla Stelmetu wydawał się pewny. Rywal grał od początku mądrze, spokojnie i skutecznie. Pod wodzą precyzyjnego jak chirurg Łukasza Koszarka. Kapitalny mecz rozgrywał Zamojski - w obronie wyłączył Almeidę, sam trafiał za 3. Mistrzowie Polski prowadzili momentami 20 punktami.

Na poczatku ostatniej kwarty włocławianie wydawali się pogodzeni z losem. Wtedy trener Igor Milicić poprosił o czas, obniżył skład i krzyknął: - Chcemy przechwytów! I posłuchali go!

Anwil - Stelmet: te minuty przejdą do historii polskiej koszykówki!

Anwil zaczął bronić z niebywałą determinacją na połowie rywala. Koszarek i Florence nie potrafili sobie z tym poradzić, tracili piłkę za piłkę. A Anwil odrabiał straty: kapitalny był Hosley i wreszcie Almeida, który trafił dwa razy za trzy. Po ich akcjach gospodarze prowadzili 4 punktami, ale znowu za 3 przymierzył Gecevicius.

Anwil - Stelmet zobaczcie szaloną radość koszykarzy i kibiców

Ostatnia minuta to horror. Wielkim bohaterem znowu był Kamil Łączyński, który zebrał kluczową piłkę w ataku, a faulowany Almeida trafił dwa wolne. Stelmet miał 10 sekund, ale świetnie wybroniona akcja zmusiła Savovicia do rzutu rozpaczy z dystansu. NIE TRAFIŁ!

Kibice oszaleli z radości, choć byli też tacy, którzy wcześniej wyszli z hali. Teraz będą tego żałować do końca kibicowskiego życia, bo to jedna z najbardziej niezwykłych końcówek tak ważnego meczu w historii ligi. Setki fanów przez wiele minut po meczu tańczyło z koszykarzami na parkiecie.

Anwil w finale zagra o złoto ze Stalą Ostrów. Pierwszy mecz w czwartek o godz. 20.00. Stelmetowi został mały finał o brąz z Polskim Cukrem Toruń. Pierwszy mecz w niedzielę w Zielonej Górze. TERMINARZ meczów finałowych PLK o złoto publikujemy niżej.

Anwil - Stelmet konferencja prasowa po meczu

Anwil Włocławek - Stal Ostrów terminarz finałów PLK EBL

1. Anwil Włocławek - BM Slam Stal Ostrów Wlkp., mecz 1 - czwartek, 24 maja, godz. 20.00 - transmisja w Polsacie Sport
  2. Anwil Włocławek - BM Slam Stal Ostrów Wlkp., mecz 2 - sobota, 26 maja, godz. 17.30 - transmisja w Polsacie Sport Extra
  3. BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Anwil Włocławek, mecz 3 - poniedziałek, 28 maja, godz. 17.30 - transmisja w Polsacie Sport
  4. BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Anwil Włocławek, mecz 4 - środa, 30 maja, godz. 20.00 - transmisja w Polsacie Sport Extra
  5. Anwil Włocławek - BM Slam Stal Ostrów Wlkp., ew. mecz 5 - sobota, 2 czerwca, godz. 12.30 - transmisja w Polsacie Sport
  6. BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Anwil Włocławek, ew. mecz 6 - poniedziałek, 4 czerwca, godz. 17.30 - transmisja w Polsacie Sport
  7. Anwil Włocławek - BM Slam Stal Ostrów Wlkp., ew. mecz 7 - piątek, 8 czerwca, godz. 18.30 - transmisja w Polsacie Sport