Tym razem Arkadiusz Fajok poruszył problemy z zakresu: bezpieczeństwa inowrocławian, problemów osób niepełnosprawnych i działalności centrów mediacji.
- Bezpieczeństwo jest fundamentalną potrzebą każdego mieszkańca miasta. To podstawa do harmonijnego i zdrowego życia społecznego. Dotyczy nie tylko fizycznego bezpieczeństwa przed przestępstwami, ale także poczucia stabilności, zaufania w codziennym życiu, zaufania między mieszkańcami Inowrocławia i organami władzy oraz instytucjami publicznymi - poinformował Arkadiusz Fajok.
A oto kwestie, które zamierza realizować w ramach tematyki związanej z utrzymaniem bezpieczeństwa:
- dialog z mieszkańcami na temat ich obaw lub potrzeb,
- transparentność działań związanych z bezpieczeństwem,
- dodatkowe patrole policji,
- rozbudowa infrastruktury monitoringu miejskiego (dodatkowe kamery) w najbardziej newralgicznych punktach w Inowrocławiu,
- dodatkowe oświetlenie i modernizacja parkingów przy ogrodach działkowych,
- bezpieczeństwo na drogach poprzez dalsze doświetlanie przejść dla pieszych, modernizacja lub wprowadzenie sygnalizacji świetlnej na niebezpiecznych przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach oraz uświadamiania wszystkich uczestników ruchu drogowego (m.in. pieszych, rowerzystów, kierowców) o występujących zagrożeniach i jednocześnie obowiązkach na drodze,
- udział wszystkich mieszkańców Inowrocławia we wszelkich programach i szkoleniach dotyczących bezpieczeństwa, przemocy i cyberprzestępczości.
- Bardzo ważne jest także bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, dlatego proponuję kolejny punkt w moim programie, którym są centra mediacji. Jako nauczyciel z długoletnim doświadczeniem dostrzegam potrzebę powołania takich centrów, jako skutecznego, bezpiecznego i neutralnego narzędzia w rozwiązywaniu konfliktów zwłaszcza wśród uczniów, nauczycieli i rodziców - mówi niezależny kandydat na prezydenta Inowrocławia.
Arkadiusz Fajok zauważa, że mediacja stwarza możliwość konstruktywnego dialogu, poszukiwania kompromisów i budowania trwałych i pozytywnych relacji. Redukuje przemoc, a także pozwala skoncentrować się na poprawie ogólnej atmosfery w szkołach.
Komitet Wyborczy Wyborców Arkadiusza Fajoka Łączy Nas Inowrocław nie zapomina o osobach niepełnosprawnych.
- Od wielu lat mam przyjemność współpracować także z osobami z niepełnosprawnościami i jest to dla mnie bardzo cenne doświadczenie. Nauczyły mnie one przede wszystkim pokory, ale także czerpania radości z małych rzeczy. Dlatego bardzo zależy mi na stałej współpracy ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami i ich rodzinami - zapewnia kandydat.
Zaznacza też, że jako prezydent Inowrocławia wdroży wiele rozwiązań obejmujących kompleksowe doradztwo edukacyjne i zawodowe, a także wolontariat i bardzo potrzebną temu środowisku asystencję osobistą. Osoby z niepełnosprawnościami potrzebują często pomocy w najprostszych sprawach, które dla osób zdrowych są łatwe i oczywiste.
- Nowa atrakcja Kruszwicy. Po ulicy miasta spaceruje bocian. Zdjęcia
- Tak rolnicy z myśliwymi blokowali drogę krajową nr 62 w Kruszwicy. Zobaczcie zdjęcia
- Wernisaż w Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu: "Realny Surrealizm"
- Tak jest na wielkopostnych drogach krzyżowych na Kalwarii Pakoskiej. Zdjęcia
