Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Arkadiusz Fajok, kandydat na prezydenta Inowrocławia o bezpieczeństwie, niepełnosprawnych i centrach mediacji

Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski
Arkadiusz Fajok, niezależny kandydat na prezydenta Inowrocławia przedstawił kolejne punkty programu wyborczego komitetu Łączy Nas Inowrocław.
Arkadiusz Fajok, niezależny kandydat na prezydenta Inowrocławia przedstawił kolejne punkty programu wyborczego komitetu Łączy Nas Inowrocław. Dominik Fijałkowski
Kolejne punkty swojego programu wyborczego zaprezentował Arkadiusz Fajok, niezależny kandydat na prezydenta Inowrocławia, lider Komitetu Wyborczego Wyborców Arkadiusza Fajoka Łączy Nas Inowrocław.

Tym razem Arkadiusz Fajok poruszył problemy z zakresu: bezpieczeństwa inowrocławian, problemów osób niepełnosprawnych i działalności centrów mediacji.

- Bezpieczeństwo jest fundamentalną potrzebą każdego mieszkańca miasta. To podstawa do harmonijnego i zdrowego życia społecznego. Dotyczy nie tylko fizycznego bezpieczeństwa przed przestępstwami, ale także poczucia stabilności, zaufania w codziennym życiu, zaufania między mieszkańcami Inowrocławia i organami władzy oraz instytucjami publicznymi - poinformował Arkadiusz Fajok.

A oto kwestie, które zamierza realizować w ramach tematyki związanej z utrzymaniem bezpieczeństwa:

  • dialog z mieszkańcami na temat ich obaw lub potrzeb,
  • transparentność działań związanych z bezpieczeństwem,
  • dodatkowe patrole policji,
  • rozbudowa infrastruktury monitoringu miejskiego (dodatkowe kamery) w najbardziej newralgicznych punktach w Inowrocławiu,
  • dodatkowe oświetlenie i modernizacja parkingów przy ogrodach działkowych,
  • bezpieczeństwo na drogach poprzez dalsze doświetlanie przejść dla pieszych, modernizacja lub wprowadzenie sygnalizacji świetlnej na niebezpiecznych przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach oraz uświadamiania wszystkich uczestników ruchu drogowego (m.in. pieszych, rowerzystów, kierowców) o występujących zagrożeniach i jednocześnie obowiązkach na drodze,
  • udział wszystkich mieszkańców Inowrocławia we wszelkich programach i szkoleniach dotyczących bezpieczeństwa, przemocy i cyberprzestępczości.

- Bardzo ważne jest także bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, dlatego proponuję kolejny punkt w moim programie, którym są centra mediacji. Jako nauczyciel z długoletnim doświadczeniem dostrzegam potrzebę powołania takich centrów, jako skutecznego, bezpiecznego i neutralnego narzędzia w rozwiązywaniu konfliktów zwłaszcza wśród uczniów, nauczycieli i rodziców - mówi niezależny kandydat na prezydenta Inowrocławia.

Arkadiusz Fajok zauważa, że mediacja stwarza możliwość konstruktywnego dialogu, poszukiwania kompromisów i budowania trwałych i pozytywnych relacji. Redukuje przemoc, a także pozwala skoncentrować się na poprawie ogólnej atmosfery w szkołach.

Komitet Wyborczy Wyborców Arkadiusza Fajoka Łączy Nas Inowrocław nie zapomina o osobach niepełnosprawnych.

- Od wielu lat mam przyjemność współpracować także z osobami z niepełnosprawnościami i jest to dla mnie bardzo cenne doświadczenie. Nauczyły mnie one przede wszystkim pokory, ale także czerpania radości z małych rzeczy. Dlatego bardzo zależy mi na stałej współpracy ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami i ich rodzinami - zapewnia kandydat.

Zaznacza też, że jako prezydent Inowrocławia wdroży wiele rozwiązań obejmujących kompleksowe doradztwo edukacyjne i zawodowe, a także wolontariat i bardzo potrzebną temu środowisku asystencję osobistą. Osoby z niepełnosprawnościami potrzebują często pomocy w najprostszych sprawach, które dla osób zdrowych są łatwe i oczywiste.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska